چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

چاپ کتاب تولید بخار

کتاب تولید بخار

مقدمه نویسنده

بعد از سالیان کار، مطالعه و پژوهش در صنعت تاسیسات و تولید بخار بر آن شدم که برخی از تجربیاتی که قابل انتقال به مهندسان جدید الورود به صنعت بخار می‌باشد را طی رساله‌ای مختصر و مفید جمع‌آوری نمایم.
امروزه مصرف بخار در صنایع روز به روز در حال گسترش می‌باشد، از صنایع غذایی تا تولید انرژی الکتریکی در نیروگاه‌ها، گرمایش و تهویه ساختمان‌های غول‌پیکر تا تاسیسات بیمارستان‌ها، هتل‌ها و حتی دانشگاه‌هایی که در آن به تحصیل مشغول بوده‌ایم، برای همین بزرگی بازار کار، نیاز به تکنسین‌ها و مهندسان با تجربه همیشگی است.
علاوه بر سختی تولید بخار در دیگ‌ها، مسیری که این بخار طی می‌کند تا در دستگاهی مصرف شود و انرژی خود را به سیستم مورد نظر دهد و دوباره به صورت کندانس (آب) به داخل دیگ برگردد، بسیار پیچیده و دارای کلی ادوات و تجهیزات خاص و پیشرفته می‌باشد که در فصل‌هایی از این کتاب به مطالعه‌ی آنها به صورت مطلوب خواهیم پرداخت، چگونگی نگهداری صحیح دیگ بخار، مشعل‌ها و تجهیزات نیز دارای استاندارها و دستورالعمل‌هایی است که از یک اصول مهندسی پیشرفته نشات گرفته، نیز مورد مطالعه قرار می‌گیرد.
تولید بخار با فشار و دمای ثابت برای یک مصرف‌کننده خاص، همچنین پاسخ به تغییرات مصرف، نیاز به یک سیستم هوشمند کنترل دارد، در دیگ‌های کوچک این قسمت شامل یک رله الکترومکانیکی می‌باشد اما در سیستم‌های تولید بخار بزرگ صنعتی از کنترلرهای پیشرفته استفاده می‌شود.
بررسی خوردگی‌ها و نیاز به تعمیرات اساسی در دیگ‌ها و تجهیزات بسیار حساس بوده و طول عمر مطلوب کل سیستم را مشخص می‌کند بنابراین تعمیرات اساسی باید بر پایه‌ی اصول دقیق مهندسی انجام شود و رعایت دقیق دستورالعمل‌ها الزامی و حضور مهندسان با تجربه در پروژه‌های اورآل (overall) بسیار حائز اهمیت است.
در جمع‌آوری و نگارش متن سعی بر آن شده که تصاویر از کاتالوگ شرکت‌ها با معرفی دقیق محصول همراه باشد تا در حین آشنایی با صنعت بخار با شرکت‌های بزرگ سازنده قطعات آشنایی حاصل شود.
 

  • مشخصات کتاب
  • نویسنده: احسان موسوی
  • مترجم : -
  • نوبت چاپ : نشر زرین اندیشمند
  • موضوع : کتاب تولید بخار
  • شابک : 978-622-704685-4
  • جلد : -
  • ناشر : نشر زرین اندیشمند
  • تاریخ درج : ۲۰-۱۰-۱۳۹۹
  • خرید نسخه چاپی خرید نسخه الکترونیکی
محبوب ترین کتاب ها
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
چاپ کتاب عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
چاپ کتاب وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
چاپ کتاب کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
اول عاشق خودت باش!
اول عاشق خودت باش!
پربازدیدترین کتاب
کتاب مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا
مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا