چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

توانمندسازی و خودکارآمدی(اثیر آموزش همیاری بر اثر دانش آموزان)

توانمندسازی و خودکارآمدی

توانمندسازی و خودکارآمدی

کتاب توانمندسازی و خودکارآمدی با زیر عنوان تاثیر آموزش همیاری بر اثر دانش آموزان اثر فرزانه سعادتی در قطع وزیری در 158 صفحه  توسط نشر زرین اندیشمند روانه بازار نشر شد.برای سفارش این کتاب میتوانید از طریق گالری کتاب و دیگر فروشگاه های اینترنتی اقدام نمایید.

بخشی از مقدمه

تحولات گسترده‌ای که در دنیای امروزه جامعه بشری با آن مواجه است موجب شده است که ابعاد مختلف زندگی انسان را تحت‌‌تأثیر قرار دهد. بر این اساس و به‌منظور روبه‌رو شدن با تحولات شگفت‌انگیز قرن‌ حاضر، افراد بایستی مهارت‌های تفکر به‌‌شیوه سودمند، تصمیم‌گیری مناسب وحل مسائل پیچیده جامعه‌امروزی را یادبگیرند (دوینگ، 2010) و قادر به نوآوری‌های آموزشی باشند. این امر با توجه به این‌که تکنولوژی با سرعت بسیاری پیش می‌رود، نیازمند افرادی توانمند؛ خلاق و نوآور وخودکارآمد است. زیرا نيروي انساني نقش سازنده وکليدي در پيشبرد هدف‌ها ومأموريت‌هاي سازمان دارد و از ارکان رشد وتوسعه وبقای سازمان محسوب مي‌گردد (ذبيحي، 1394). که به مثابه گرانبهاترین سرمایه ازجایگاه بسیار والا و ارزشمندی برخوردارند (بهروزی و دیگران، 1392). یکی از وظایف نظام آموزشی، پرورش چنین افرادی است که بتوانند با توانمندی هایشان گره ازمشکلات بگشایند، نه این که فقط به‌ذخیره اطلاعات و دانش‌ها بپردازند. یعنی فضایی برایشان فراهم شود تا بتوانند ایده‌های خوبی بیافرینند و به عمل تبدیل کنند و نیاز به‌سرپرست مستقیم را کاهش داده موجب تحقق اهداف شود(اسمیت ،2000). خودکارآمدی درجه‌ای از احساس تسلط فرد در مورد توانايی‌اش براي انجام فعاليت‌های خاص می‌باشد(مسعودی و دیگران،1387).

بخشی از کتاب

در نظام آموزش سنتی اینچنین است که دانش‌آموزان فقط گیرنده صرف اطلاعات و معلومات تلقی می‌شود. به‌عبارتی این رویکرد از دانش‌آموزان موجودی منفعل و وابسته به معلم می‌سازد (میراس سیوا ،2010). بنابراین مدرسان نظام آموزشی باید روش‌هایی را به‌کار گیرند که دانش‌آموزان بتوانند به‌صورت فعال در فرآیندهای آموزشی شرکت کنند و توانمندیهای خود را بروز دهند. یکی از این روش‌ها، روش آموزش همیاری  است. روش همیاری، با هم کار کردن جهت سهیم شدن در یک تولید (ادبی، علمی، دانشگاهی) و یا علمی یا کاری را همراه دیگری انجام دادن و یا با هم کارکردن جهت تدریس مشارکتی را گویند، هرچند آموزش همیاری برای برخی معلمان فکری جدید است(الیس و والن ، 1376).

 
  • مشخصات کتاب
  • نویسنده: فرزانه سعادتی
  • مترجم : -
  • نوبت چاپ : نشر زرین اندیشمند
  • موضوع : توانمندسازی و خودکارآمدی
  • شابک : 978-622-7591-34-7
  • جلد : شومیز
  • ناشر : نشر زرین اندیشمند
  • تاریخ درج : ۱۳-۰۴-۱۴۰۱
  • خرید نسخه چاپی خرید نسخه الکترونیکی
محبوب ترین کتاب ها
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
چاپ کتاب عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
چاپ کتاب وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
چاپ کتاب کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
چاپ کتاب زنِ چهل ساله
کتاب زنِ چهل ساله
پربازدیدترین کتاب
کتاب مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا
مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا