چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

نسوزهای دولومیتی

نسوزهای دولومیتی

نسوزهای دولومیتی

کتاب نسوزهای دولومیتی با زیر عنوان با رویکرد اثر نانوذرات بر خواص این نسوزها  اثر عزیز شهرکی و در قطع وزیری در 209 صفحه توسط نشر زرین اندیشمند منتشر شد و روانه بازار نشر شد. برای تهیه این کتاب میتوانید از طریق اینستاگرام و دیجی‌کالا و سایت گالری کتاب اقدام نمایید.

بخشی از مقدمه

دیرگدازهای دولومیتی دارای مزایایی چون پایداری در محیط ‌های قلیایی، تولید فولاد تمیز، کوتینگ پذیری مناسب در کوره سیمان، وجود مواد اولیه فراوان با خلوص بالا در داخل کشور، هزینه تولید کم و همچنین دارای نقطه ضعفی چون آبدارشدن سریع به دلیل وجود فازهای CaO و MgO می‌باشند. تاکنون فکری برای تولید دیرگدازهای شکل دار بصورت کاربردی و مؤثر به دلیل وجود منابع عظیم دولومیت در کشور نشده است زیرا دولومیت از نظر اقتصادی ارزان تر از بسیاری از فرآورده ‌های نسوز بوده و کارکرد بهتری نیز دارد. بنابراین مصارف صنعتی متعددی پیدا نموده است. این دیرگداز به دلیل بالا بودن درجه حرارت سرویس دهی و مقاومت مطلوب در برابر اثرات شیمیایی محصولات کوره، عمدتاً نسبت به سایر فرآورده ‌های نسوز برتری دارد. به طور کلی کاربرد عمده آجرها و جرمهای دیرگداز دولومیتی در صنایع آهن و فولاد، سیمان و کوره ‌های پخت آهک است. که در صنعت متالورژی در کنورتورهای فولادسازی، کوره ‌های قوس الکتریکی و انواع پاتیل ‌های ریخته گری و در صنعت سیمان عمدتاً در منطقه پخت کوره ‌های دوار سیمان به دلیل نسبت قیمت به عمر مطلوب مورد استفاده قرار میگیرند.

بخشی از کتاب

منابع مختلف تعاریف متفاوتی را برای دیرگدازها ذکر کرده اند که هر یک جنبه خاصی از دیرگدازها را در نظر گرفته است. مطابق با تعریف استانداردASTM  محصولات دیرگداز، مواد سرامیکی غیر فلزی هستند این مواد دیرگدازی با مخلوط زگر بالاتر از ℃1500 درجه دارند  مواد دیرگداز نقطه ذوب مشخصی ندارند و غالبا در یک دامنه دمایی محدود ذوب یا نرم می‌شوند، در نتیجه به جای بیان یک نقطه ذوب مشخصی، دمای نرم شدن بوسیله تعیین شاخص مخروط زگر اندازه گیری میشود.

  • مشخصات کتاب
  • نویسنده: عزیز شهرکی
  • مترجم : -
  • نوبت چاپ : نشر زرین اندیشمند
  • موضوع : نسوزهای دولومیتی
  • شابک : 978-622-7591-33-0
  • جلد : شومیز
  • ناشر : نشر زرین اندیشمند
  • تاریخ درج : ۲۴-۱۲-۱۴۰۰
  • خرید نسخه چاپی خرید نسخه الکترونیکی
محبوب ترین کتاب ها
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
چاپ کتاب عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
چاپ کتاب وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
چاپ کتاب کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
اول عاشق خودت باش!
اول عاشق خودت باش!
پربازدیدترین کتاب
کتاب مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا
مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا