چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

مایعات و الکترولیت‌ها

مایعات و الکترولیت‌ها

مایعات و الکترولیت‌ها

مایعات و الکترولیت‌ها اثر سابرینا ملونی، مارتین مستربیجورک، دوید اندرسون با ترجمه پرنیا ممکن در قطع رقعی در185 صفحه توسط نشر زرین اندیشمند منتشر شد و روانه بازار نشر شد. برای تهیه این کتاب میتوانید از طریق اینستاگرام و دیجی‌کالا و گالری کتاب اقدام نمایید.

نویسنده

پرنیا ممکن مترجم کتاب مایعات و الکترولیت‌ها در سال ۱۳۷۹ متولد شده  است . ممکن کارشناس علوم آزمایشگاهی را اخذ کرده است و از سال ۱۳۹۹ کار ترجمه رو شروع کرده است.

پرنیا ممکن بیان کرد : در حال حاضر در حال نوشتن کتاب آموزشی در حیطه بیوشیمی بالینی هستم.

  بخشی از مقدمه کتاب

تعادل مایعات، همواره یکی از پایه‌های اصلی علم پزشکی است. مایعات، اساسی‌ترین ماده مورد نیاز برای زندگی قلمداد می‌شوند. حدوداً 60 درصد وزن بدن ما از آب تشکیل شده است که به عنوان واسطه‌ای جهت انتقال مواد معدنی و مواد زائد عمل می‌کند. الکترولیت‌های موجود در آب بدن، مسئول اساسی‌ترین عملکردهای بدن هستند؛ از جمله عملکرد سلول‌های عصبی و سلول‌های عضلانی ارادی و غیرارادی، فعال کردن آنزیم‌ها و آزادسازی هورمون‌ها. حفظ تعادل الکترولیت‌ها در یک حالت ثابت بسیار مهم است؛ به این دلیل که تمامی فرایندهای متابولیکی بدن، به این اجزا وابسته هستند. الکترولیت‌ها در یک محل ثابت نیستند بلکه همواره با یکدیگر و سایر اجزای بدن در تعامل هستند. درک چنین تعاملاتی و نقش آن‌ها در حفظ سلامتی بدن، بسیار ضروری است.

متعادل نبودن این اجزا در بدن، باعث ایجاد برخی از جدی‌ترین بیماری‌ها و اختلالات می‌شود. همه افراد مبتلا به یک بیماری نسبتا جدی، بدون شک دچار نوعی از عدم تعادل در سطح مایعات و الکترولیت‌های بدن خود هستند. همه بیماران بستری در بخش‌های مراقبت ویژه، به طور مرتب از نظر وضعیت تعادل مایعات و الکترولیت‌ها، مورد بررسی قرار می‌گیرند؛ بنابراین بدیهی است که افراد متخصص در حیطه پزشکی، باید درک درستی از اصول مایعات و الکترولیت‌ها و تعادل اسید و باز در بدن داشته باشند تا بتوانند درمان مناسبی را انتخاب کنند.   

این سرفصل، اغلب نه تنها برای دانشجویان مبتدی بلکه برای پزشکانی که به طور روزمره با بیماران سر و کار دارند نیز گیج کننده است اما به محض این که مفاهیم پایه‌ای مربوط به مایعات و الکترولیت‌ها را درک کنید، تشخیص متعادل نبودن این سیستم‌ها بسیار آسان خواهد شد و به دنبال آن، روند درمان نیز، آسان‌تر و منظم‌تر پیش خواهد رفت.  

  • مشخصات کتاب
  • نویسنده: سابرینا ملونی، مارتین مستربیجورک، دوید اندرسون
  • مترجم : پرنیا ممکن
  • نوبت چاپ : نشر زرین اندیشمند
  • موضوع : مایعات و الکترولیت‌ها
  • شابک : 978-622-7809-05-3
  • جلد : شومیز
  • ناشر : نشر زرین اندیشمند
  • تاریخ درج : ۰۶-۱۰-۱۴۰۰
  • خرید نسخه چاپی خرید نسخه الکترونیکی
محبوب ترین کتاب ها
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
چاپ کتاب عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
چاپ کتاب وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
چاپ کتاب کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
اول عاشق خودت باش!
اول عاشق خودت باش!
پربازدیدترین کتاب
کتاب مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا
مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا