چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

هوشمندتر کردن شهرها ، طراحی اپلیکیشن‌های شهری تعاملی

هوشمندتر کردن شهرها ، طراحی اپلیکیشن‌های شهری تعاملی

 هوشمندتر کردن شهرها

کتاب  هوشمندتر کردن شهرها با زیر عنوان طراحی اپلیکیشن‌های شهری تعاملی نوشته مارتین تومیچ  به ترجمه  شیرین گیاهی در قطع وزیری در 273 صفحه  توسط نشر زرین اندیشمند روانه بازار دیجیتال شد .برای سفارش این کتاب میتوانید از طریق اینستاگرام و دیجی‌کالا اقدام نمایید.

شيرين گياهي

شیرین گیاهی مترجم کتاب  هوشمندتر کردن شهرها ، داراي دكتراي شهرسازي از دانشگاه پلي تكنيك گراتس (اتريش) و همچنين كارشناسي ارشد معماري از دانشگاه پلي تكنيك ميلان (ايتاليا) است.

وی از سال ١٣٨٥ فعاليت خود را به صورت حرفه اي در زمينه معماري و شهرسازي آغاز نموده است و در راستاي علاقه خود ترجمه دو كتاب در حيطه شهرهاي پاك و هوشمند را بر عهده گرفته و افزون بر فعاليت ترجمه كتاب‌ها مقالات بين المللي مرتبطي را هم به چاپ رسانيده است. گرايش او به تدريس معماري باعث كسب تجربه هاي ارزشمندي شده است و همواره از ارائه تجربيات و آموخته هايش به ديگران لذت مي برد.

بخشی از مقدمه مترجم

امروزه بیش از نیمی از جمعیت جهان در شهر‌ها سکونت دارند و پیش‌بینی می‌شود که این آمار تا سال 2050 پیشرفت چشمگیری داشته باشد. با توجه به رشد شهرنشینی، توجه به عوامل زیست محیطی، اقتصادی، اجتماعی از جمله مسائل اساسی توسعه پایدار شهر‌ها و کشور‌ها و همچنین دغدغه اصلی برای مدیران شهری محسوب می‌شود. انتخاب واژه "دغدغه" دقیقاً به وظیفه دشوار دولت‌ها اشاره دارد چرا که آن‌ها می‌بایست همگام با رشد جمعیت در شهر‌ها، خدمات عمومی مناسب و کافی نیز برای آن‌ها تأمین کنند. هوشمند‌سازی شهر‌ها گامی مهم در جهت داشتن توسعه پایدار و حفظ منابع و انرژی برای نسل‌های آینده است. شهر هوشمند شهری است که در آن برای ارتقاء کیفیت زندگی شهروندان از فناوری‌ها و ارتباطات نوین در تمامی ابعاد زندگی از جمله حمل و نقل، خدمات شهری و غیره استفاده شود، همچنین تلاش بر آن است که از امکانات سازگار با محیط زیست بهره گیرند تا بدین‌وسیله مصرف انرژی را به حداقل برسانند.

این کتاب سخن را در ابتدا با معرفی شهر‌های هوشمند و اپلیکیشن‌های شهری آغاز می‌کند و تعاریف و توضیحات ارزشمندی پیرامون شهر‌های هوشمند و شهروندان آن در اختیار خوانندگان قرار‌می‌دهد و ذهن آن‌ها را به صورت زیرکانه‌ای برای درگیری با آشنایی با طراحی اپلیکیشن‌های شهر هوشمند آماده می‌سازد. سپس شرایط طراحی را شناسانده و در مورد کاربران، شهروندان و سرمایه‌گذاران تأثیر‌گزار بر روند طراحی در محیط فیزیکی شفاف‌سازی می‌کند. در بخش‌های دیگر پیرامون تجربیات دیجیتالی و نمونه‌سازی‌های انجام شده برای اپلیکیشن‌های شهری مباحثی را با جزییات بیشتر ارائه می‌دهد که می‌تواند مسیر پر فراز و نشیب طراحی اپلیکیشن‌های شهر هوشمند را هموارتر سازد. و در پایان تمام مستندات و تجربیات کسب شده را از ابتدا تا مرحله عملی توضیح داده و نقطه شروع کار را پیشنهاد می‌دهد. نویسنده این کتاب از منابع علمی بسیار غنی برای نگارش آن استفاده کرده است که می‌تواند راه را برای انجام تحقیقات بیشتر باز کند.

  • مشخصات کتاب
  • نویسنده: شیرین گیاهی
  • مترجم : مارتین تومیچ
  • نوبت چاپ : نشر زرین اندیشمند
  • موضوع : هوشمندتر کردن شهرها ، طراحی اپلیکیشن‌های شهری تعاملی
  • شابک : 978-622-7809-11-4
  • جلد : شومیز
  • ناشر : نشر زرین اندیشمند
  • تاریخ درج : ۰۲-۰۹-۱۴۰۰
  • خرید نسخه چاپی خرید نسخه الکترونیکی
محبوب ترین کتاب ها
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
چاپ کتاب عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
چاپ کتاب وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
چاپ کتاب کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
اول عاشق خودت باش!
اول عاشق خودت باش!
پربازدیدترین کتاب
کتاب مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا
مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا