چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

بررسی زندگی و سرگذشت بانوان در شاهنامه فردوسی

بانوان شاهنامه – پرداختن به زندگی بانوان شاهنامه

کتاب شاهنامه پر از داستان بانوانی است که اغلب بر خلاف عرف ازدواج کرده و پهلوانان و شاهزادگانی را به دنیا آورده اند که بنای اصلی این کتاب را استواره کرده اند. در کتاب بانوان شاهنامه نوشته گیتی فلاح رستگار به زندگی این بانوان پرداخته شده است.

معرفی کتاب بانوان شاهنامه

موسسه انتشارات جغد اخیرا کتابی با نام بانوان شاهنامه، تالیف گیتی فلاح رستگار را به بازار عرضه کرده است. نویسنده این کتاب باور دارد که بانوان بستر شکل گیری شاهنامه را فراهم کرده اند. اگرچه این کتاب یک کتاب به ظاهر مردانه است که پر از رشادت ها و دلیری های پهلوانان می باشد اما بانوان بسیاری در سراسر شاهنامه بوده اند که بسیار دانا و با نفوذ بوده و یا خود در شمار پهلوانان بوده اند. اگرچه حضور این بانوان کمرنگ بوده و کمتر به آن ها پرداخته شده است اما داستان های آن ها شاهنامه را خواندنی تر و هیجان انگیزتر کرده است.

Description: http://www.ibna.ir/images/docs/000296/296683/images/yBVFx1600772758.jpg

بررسی زندگی بانوان شاهنامه فردوسی

کتاب بانوان شاهنامه دارای 26 گفتار و نوشتار است که در هر بخش به یک یا چند بانو پرداخته شده و داستان های آن ها را روایت کرده است. کتاب شامل داستان بانوانی همچون شهرناز و ارنواز، فرانک، سیندخت، رودابه، سودابه، گردآفرید، کتایون، منیژه و تعدادی دیگر است.

داستان های کتاب بانوان شاهنامه اغلب از میان ابیات و صفحات متعدد و با پیگیری های دقیق گردآوری شده اند. البته برخی از این بانوان حضور کوتاهی در شاهنامه داشته و حادثه آفرینی نداشته اند. اما ترتیب ورود و حضور آن ها در کتاب آورده شده است. برای مثال همسر فردوسی بانوی تازه وارد در شاهنامه است که چند قرن پس از آخرین بانوی شاهنامه به صحنه قدم نهاده است.

کتاب بانوان شاهنامه نوشته گیتی فلاح رستگار در 537 صفحه و از سوی انتشارات جغد به تازگی وارد بازار شده و هم اکنون در کتابفروشی های سراسر کشور در دسترس علاقه مندان قرار گرفته است.

 

محبوب ترین کتاب ها
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
چاپ کتاب عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
چاپ کتاب وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
چاپ کتاب کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
اول عاشق خودت باش!
اول عاشق خودت باش!
پربازدیدترین کتاب
کتاب مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا
مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا