چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

مطالعه کتاب مغز انسان را شارژ می کند

مطالعه کتاب – کسب کالری با خواندن کتاب

طبق مقاله ای که اخیرا در مجله علمی دانشگاه هاروارد به چاپ رسیده است، مطالعه کتاب مغز انسان را شارژ کرده و نوعی استراحت به حساب می آید.

تحقیقات هیوج مک گویر در مورد مطالعه کتاب

هیوج مک گویر، محقق و موسس شرکت تجاری و انتشاراتی لیبریوکس و پرس بوکس است که یکی از مهمترین مراکز انتشاراتی در کشور آمریکا محسوب می شود. این شخص مقاله ای در نشریه هاروارد بیزینس که وابسته به دانشگاه هاروارد است منتشر کرده است. در این مقاله نوشته شده است که مطالعه کتاب مغز را شارژ کرده و نوعی استراحت برای فرد به حساب می آید.

بسیاری از مردم تصور می کنند که مطالعه کتاب مانند سایر فعالیت ها باعث خستگی انسان می شود. اما در آمار و ارقام ارائه شده توسط مک گویر، چنین باوری کاملا غلط می باشد.

وی با توجه به تجربیات شخصی خود از مطالعه و مشاهدات و آمارهای ثبت کرده از کارمندان خود به این نتیجه دست پیدا کرده است که اگرچه کتاب ها خود حاوی اطلاعات هستند، اما این اطلاعات می توانند از حجم اطلاعات خسته کننده محیط پیرامون بکاهند و باعث استراحت مغز شوند. مطالعه نوعی پادزهر برای سیل عظیم اطلاعاتی است که روزانه موجب خستگی مغز می شوند.

مطالعه باعث استراحت مغز می شود

مک گویر در مقاله خود نوشته است: مطالعه کتاب باعث استراحت مغز شده و باعث بالا رفتن تمرکز و عملکرد مغز می شود. من قبلا عادت به خواندن کتاب نداشتم و همیشه خسته بودم. فکر می کردم که کتاب خواندن یک کار اضافی و خسته کننده است، اما کاملا برعکس است و در اصل مطالعه باعث ایجاد آرامش روانی می شود.

مک گویر در مقاله خود به تحقیق دانیل لویتین، یکی از اساتید عصب شناسی دانشگاه هاروارد اشاره کرد و گفت: لویتین با استفاده از اسکن مغزی ثابت کرده است که مطالعه کتاب تنها 24 کالری در هر ساعت مصرف می کند. اما مطالعه سایر مطالب در شبکه های اجتماعی باعث مصرف 65 کالری انرژی در ساعت هستند.

با مطالعه کتاب باهوش تر شوید

تحقیقات دانشمندان عصب شناس نشان می دهد که مطالعه کتاب عملکرد مغز انسان را بهبود بخشیده و باعث فعال شدن مغز می شود که در تصمیم گیری و تصویرسازی تاثیرگذار است. ایلان ماسک، صاحب شرکت خودروسازی تسلا می گوید طی روز 10 ساعت را به مطالعه کتاب اختصاص می دهد که این کار کمک زیادی به ارتقای شغلی او کرده است. رمان های تخیلی که در گذشته خوانده است تاثیر زیادی در تاسیس شرکت تسلا داشته اند.

محققان دانشگاه ساسکس عقیده دارند که در زمان استرس باید مطالعه کرد. تحقیقات آن ها نشان داده است که تاثیر مطالعه بر روی استرس بیش از گوش دادن به موسیقی، پیاده روی و نوشیدن قهوه است. افرادی که مورد آزمایش قرار گرفته لودند، با 6 دقیقه مطالعه کتاب توانسته بودند استرس خود را کاهش دهند.

تحقیقات نشان داده است که انسان ها پس از مطالعه باهوش تر می شوند. مغز چند روز پس از پایان کتاب تغییرات مثبتی از خود نشان می دهد. دانشمندان دریافته اند که افزایش کارکرد مغز به دلیل ارتباط بالای مغز و تغییرات عصبی است که در حافظه عضلانی ایجاد می شود.

محبوب ترین کتاب ها
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
چاپ کتاب عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
چاپ کتاب وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
چاپ کتاب کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
اول عاشق خودت باش!
اول عاشق خودت باش!
پربازدیدترین کتاب
روایت دارالخلافه
روایت دارالخلافه