چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

کتاب های خود را چگونه ضدعفونی کنیم؟

ضدعفونی کتاب ها – روش های ضدعفونی کردن کتاب و کاغذ

محققان موسسه ملی تحقیقات سلامت و دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران در مورد روش های ضدعفونی کتاب ها می گویند: قرنطینه کردن کتاب ها و سایر اشیا به مدت 72 ساعت بهترین و امن ترین روش برای ضدعفونی کردن می باشد.

میزان ماندگاری ویروس کرونا بر سطح کتاب ها

محققان موسسه ملی تحقیقات سلامت و دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران علاوه بر اعلام موثرترین روش برای ضدعفونی کردن اشیا و وسایل، روش های دیگری برای ضدعفونی کتاب ها و کاغذهایی که امکان آلودگی آن ها به ویروس کرونا وجود دارد ارائه کرده اند.

طبق تحقیقات انجام شده توسط محققان در مورد میزان ماندگاری ویروس کرونا بر روی اشیا مختلف، مشخص شده است که این ویروس به مدت 24 ساعت بر روی سطوح مقوایی و 72 ساعت بر روی سطوح پلاستیکی ماندگار است. از این رو میزان زمان مناسب برای قرنطینه کتاب ها و یا سایر محصولات کاغذی و مقوایی 24 ساعت می باشد. همچنین بهتر است کتاب هایی که پوشیده از پلی استر و یا سایر مواد پلاستیکی هستند بهتر است تا 72 ساعت به دور از سایر وسایل باقی بمانند.

مطالعات نشان می دهند که میزان ماندگاری ویروس کرونا بر روی اسکناس ها تقریبا 4 روز می باشد. این مدت زمان طولانی بوده و بهتر است افراد هنگام خرید از روش های پرداخت غیر نقدی استفاده کنند یا در صورت لزوم از دستمال های آغشته به الکل برای ضدعفونی کردن اسکناس ها استفاده شود.

Description: چگونه اسکناس هایمان را ضدعفونی کنیم؟+ عکس

روش های ضدعفونی کتاب ها

از دیگر روش های ضدعفونی کتاب ها تمیز کردن آن ها است. به این منظور بهتر است از پارچه های میکروفیبر استفاده شود. استفاده از دستمال مرطوب های ضدعفونی کننده نیز می تواند تاثیرگذار باشد. کاغذهای کتاب با این روش ها آسیبی نخواهند دید.

همچنین بهتر است هنگام استفاده از کتاب و کتابخانه به برخی نکات ایمنی توجه کنید. در درجه اول اگر بیمار هستید و علائم شما هنوز از بین نرفته اند کتاب های خود را در اختیار دیگران قرار ندهید و آن ها را به اشتراک نگذارید. یا اگر فردی از آشنایان شما بیمار است اجازه ورود او به منزل و کتابخانه خود را ندهید. پس از هربار استفاده از کتاب های کتابخانه حتما دست های خود را با استفاده از آب و صابون یا مواد الکلی ضدعفونی کنید. البته بهتر است در این دوران زیاد به کتابخانه رفت و آمد نکرده و به منظور حفظ فاصله اجتماعی در آنجا تجمع نکنید.

محبوب ترین کتاب ها
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
چاپ کتاب عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
چاپ کتاب وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
چاپ کتاب کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
اول عاشق خودت باش!
اول عاشق خودت باش!
پربازدیدترین کتاب
روایت دارالخلافه
روایت دارالخلافه