چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

بیوگرافی دکتر علی‌اصغر منصوری

بیوگرافی دکتر علی‌اصغر منصوری

دکتر علی اصغر منصوری مترجم کتاب درس‌هایی برای زندگی بهتر اثر جان سلرز است که انتشارات اندیشمند آن را در سال 1403 به چاپ رسانده است.

دکتر علی اصغر منصوری، اول مرداد ماه 1343 در تهران متولد شد؛ او تا پایان دوران دبیرستان در تهران بود و بعد از آن به اصفهان رفت تا در رشته پزشکی مشغول به تحصیل شود.
او همیشه دوست داشت همه جای ایران را ببیند و با مردم ایران، زندگی و فرهنگشان آشنا شود و خوشبختانه این کار تا حدود زیادی انجام شد و مقدمه‌ای شد برای نوشتن که هم گزارشی باشد از نوع سفرنامه هم شرحی شود از آن چه او از ایران و مردم آن شناخته است.
وی به ترجمه هم علاقه‌مند بود و به همین دلیل در این زمینه نیز کارهایی انجام داده است ولی هیچ‌چیز برایش جالب‌تر از نوشتن شرح وقایع روزانه و البته کمی هم اظهار نظر در مورد آن‌ها نبوده و نیست! چیزی که شاید بتوان آن را تلاشی برای معنا بخشیدن به خودمان، به دنیای اطرافمان و یا به عبارتی عبور از یک مرحله طبیعی به یک مرحله اجتماعی و ایجاد فرهنگ نامید و از همین‌رو نوشتن را دوست دارد و برای آن احترام زیادی قائل است. او در دنیای ادبیات هم به‌ویژه به نوشته‌های گورکی بسیار علاقه‌مند است و کتاب "زندگی ماتوی کوژمیاکین " را چندین‌بار خوانده است.
او کتابی در زمینه بیماری‌های تیروئید ترجمه کرده است که انتشارات جهاد دانشگاهی آن را چاپ کرده و ترجمه‌ای هم در مورد فلسفه رواقی داشته است که انتشارات اندیشمند با نام درس هایی برای زندگی بهتر آن را به چاپ رسانده است.
هم‌اکنون نیز در کنار فعالیت‌های حرفه‌ایِ پزشکی، نگارش و ترجمه را ادامه می‌دهد که از نظر وی شاید بتوان آن را مصداقی از بیلدونگ نامید، البته شاید!

محبوب ترین کتاب ها
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
چاپ کتاب عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
چاپ کتاب وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
چاپ کتاب کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
اول عاشق خودت باش!
اول عاشق خودت باش!
پربازدیدترین کتاب
روایت دارالخلافه
روایت دارالخلافه