چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

شرح مختصری از زندگی ویکتور هوگو

زندگینامه ویکتور هوگو

ویکتور هوگو (Victor Hugo)، نویسنده بزرگ فرانسوی و یکی از شخصیت‌های برجستهٔ ادبیات جهان، در تاریخ ۲۶ فوریه ۱۸۰۲ در شهر بسانسونسون (Besançon) فرانسه متولد شد و در تاریخ ۲۲ مه ۱۸۸۵ در پاریس درگذشت. او نویسندهٔ بسیار محبوب و تأثیرگذاری بود که آثار او در دهه‌های مختلف تاریخ ادبیات جهان قرار داشته است.

زندگینامه Victor Hogo

زندگی ویکتور هوگو به شکل کلی به این صورت بود:

 • دورهٔ زودگذر: ویکتور هوگو از خانواده‌ای نخبه به دنیا آمد. پدرش لئوپلد هوگو افسر ارتش فرانسه بود و مادرش سوفی تریبوفیه نام داشت. او در مدرسهٔ عالی پاریس تحصیل می‌کرد و به زبان‌شناسی و ادبیات علاقه‌مند بود.

 • موفقیت اولیه: هوگو در سن ۲۰ سالگی با نشر اشعارش موفقیت‌های اولیه کسب کرد. او در سال ۱۸۲۶ به عنوان عضوی از گروه "جوان‌ترینها" به شهرت رسید و شعرهای او توجه بسیاری را جلب کرد.

 • آثار ادبی بزرگ: هوگو آثار ادبی بزرگی ایجاد کرد که از جمله معروف‌ترین‌ها عبارتند از:

  • "نوتردام دو پاریس" (The Hunchback of Notre-Dame): این رمان تاریخی و دراماتیک دربارهٔ زندگی کورکوئی و دختری که عاشق او می‌شود، در پس زمینهٔ کاتدرای نوتردام در پاریس قرار دارد. این اثر به شهرت جهانی رسیده است.

  • "بدبخت" (Les Misérables): این رمان شهرت جهانی دیگری از هوگو است و داستان جان والژان و مبارزه‌اش برای عدالت اجتماعی را روایت می‌کند.

 • فعالیت‌های سیاسی: هوگو به عنوان یک فعال سیاسی نیز شناخته می‌شود و در مبارزات سیاسی دوران خود نقش داشت. او مخصوصاً در مورد حقوق بشر و عدالت اجتماعی سخنان زیادی ارائه داد.

 • مرگ : ویکتور هوگو در سال ۱۸۸۵ درگذشت و فرانسه دفن شد. مراسم خداحافظی او با حضور جمعیت بزرگی برگزار شد و او به عنوان یکی از بزرگترین نویسندگان فرانسه و جهان یادآوری شد.

 • ویکتور هوگو تاثیر زیادی بر روی ادبیات دنیا و نیز بر روی مسائل اجتماعی و سیاسی داشته و آثارش همچنان محبوبیت خود را حفظ می‌کنند. او به عنوان یکی از بزرگترین نویسندگان دوران رمانتیسم شناخته می‌شود و اثرات او در ادبیات و فرهنگ عامهٔ جهان به مراتب بزرگتر از زندگی شخصی اوست.

  محبوب ترین کتاب ها
  مهره های سوخته
  مهره های سوخته
  فروش موفق
  فروش موفق
  چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
  نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
  باغ تورج
  باغ تورج
  مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
  چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
  پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
  چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
  آخرین اخبار
  پرفروشترین کتاب
  اول عاشق خودت باش!
  اول عاشق خودت باش!
  پربازدیدترین کتاب
  کتاب مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا
  مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا