چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

خلاصه داستان انسان در جست و جوی معنا

خلاصه رمان انسان در جست و جوی معنا

رمان "انسان در جست و جوی معنا" یکی از آثار مهم و معروف ویکتور فرانکل است. این کتاب بر اساس تجربیات شخصی و روان‌شناسی زیستی وجدانی نویسنده در طی سال‌هایی که در اردوگاه‌های اعتقادی نازی در زمان جنگ جهانی دوم به سر می‌برد، نوشته شده است. در واقعه‌های واقعی زندگی ویکتور فرانکل و تجربیاتش به عنوان یک بازمانده از این اردوگاه‌ها تأثیر بسزایی بر نگارش این کتاب داشته است.

خلاصه رمان Man's search fo meaning اثر ویکتور فرانکل

خلاصه رمان: "انسان در جست و جوی معنا" داستان وقایع و تجربیات نویسنده به عنوان یک بازمانده از اردوگاه اعتقادی در زمان جنگ جهانی دوم است. ویکتور فرانکل به عنوان یک روان‌شناس و جراح نیز شناخته می‌شود که به بررسی روان و روح انسان‌ها می‌پردازد.

در طی این تجربیات در اردوگاه، نویسنده شاهد تمامیت و خسارت‌هایی که جنگ و شرایط سخت زندگی در این مکان‌ها به انسان‌ها وارد می‌کند، می‌شود. او به این نتیجه می‌رسد که حتی در شرایط بسیار سخت و ناامیدکننده، انسان‌ها می‌توانند معنا و هدفی در زندگی پیدا کنند. وی معتقد است که معنا و هدف زندگی برای هر فرد در مواجهه با سختی‌ها و رنج‌ها به صورت فردی و شخصی تعریف می‌شود و این تعریف معنا را برای هر فرد منحصر به فرد می‌کند.

در کتاب، نویسنده به مفهوم "لاکانوی" می‌پردازد که به معنای زندگی دارای معنا و هدف است. او تأکید دارد که انسان‌ها با تمرکز بر روی اهداف و معنای زندگی‌شان، می‌توانند در مقابل هر چالشی قرار بگیرند و از زندگی لذت ببرند.

در کل، "انسان در جست و جوی معنا" به خوانندگان خود پیام می‌دهد که حتی در شرایط دشوار و بحرانی، انسان‌ها می‌توانند معنا و هدفی در زندگی پیدا کنند و این معنا به آنها امید و انگیزه برای ادامهٔ زندگی می‌دهد.

برای خواندن خلاصه دیگر کتابها کلیک نمایید.   

محبوب ترین کتاب ها
مهره های سوخته
مهره های سوخته
فروش موفق
فروش موفق
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
باغ تورج
باغ تورج
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
اول عاشق خودت باش!
اول عاشق خودت باش!
پربازدیدترین کتاب
کتاب مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا
مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا