چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

رسول یونان

زندگینامه-رسول یونان

رسول یونان نویسنده ، شاعر و مترجم و نمایشنامه نویس معاصر ایرانی در سال 1348 در ارومه به دنیا امد .

رسول یونان

رسول یونان نویسنده، مترجم، شاعر و نمایشنامه نویس در سال 1348 در ارومیه به دنیا آمد. او در زمینه فیلم‌سازی فعالیت داشته و کارگردانی چند تئاتر نیز در کارنامه هنری او به چشم می‌خورد. او اکنون ساکن تهران است. رسول یونان را می‌توان یک کافه گرد واقعی دانست. او عاشق کافه نشینی بوده و اکثر کافه‌های تهران را به خوبی می‌شناسد. اگر کسی از دوست‌داران رسول یونان علاقمند باشد با او دیدار داشته باشد با مراجعه به خیابان کریم‌خان زند به راحتی می‌تواند او را پیدا کند.  او فردی پیشرو است و خود را به راحتی با شرایط وفق می‌دهد. محیط‌ شعرها، داستان‌ها و نمایشنامه‌های او کاملا با شرایط کنونی جامعه پیش می‌رود. به عقیده‌ی او زمان برای کسی متوقف نمی‌شود و باید با آن رو به جلو حرکت کرد.

زندگینامه

رسول یونان سال 1348 در دهکده ای در کنار دریاچه ارومیه به جهان آمد. اسم او نخستینبار سال 1380 و با چاپ دفتر شعر روز بخیر محبوب من مطرح شد. وی به زبان فارسی و ترکی می نویسد. شعر یونان که تماماً در قالب سپید است، باعث به راه افتادن جنجال هاییدر مورد تفاوت طرح و شعر یا تاثیرگیری او از شعر معاصر ترکیه شد. او تا به امروز چند دفترشعر به چاپ رسانده است.

گزیده ای از دو دفتر شعر رسول یونان با عنوان رودی که از"تابلوهای نقاشی می گذشت " توسط واهه آرمن به زبان ارمنی ترجمه شده و در تهران به چاپ رسیده است.آثاری ازاین نویسنده نیز توسط مریوان حلبچه ای به کردی سورانی ترجمه شده است. مجموعه ترانه های رسول یونان، با عنوان "یه روزی یه عاشقی بود " توسط سعیده سادات سیدکابلی به فرانسه ترجمه شده و از سوی انتشارات کریستف شُمان در کشور فرانسه به چاپ رسیده است.

او از داورانجایزه ادبی والس بوده است .کتاب های شعر رسول یونان روز بخیر محبوب من، کنسرت در جهنم،من یک پسر بد بودم، پایین آوردن پیانو از پله های یک هتل یخی، اسکی رویشیروانی ها، ژنرال جنگ های سیب زمینی، یه روزی یه عاشقی بود و... هستند. علاوه بر این،یونان چندین مجموعه داستان، مجموعه نمایش نامه، ترجمه شعر و رمان، مجموعه داستان هایمینی مال را منتشر نموده است. او هم اکنون ساکن تهران است.

سبک و ویژگی‌های قلم رسول یونان

رسول یونان معتقد است آثار او از دنیای واقعی الهام گرفته شده است. او از تجربه زیسته‎ی خود برای خلق شعر و داستان‌هایش بهره می‌گیرد. او زبان را شکل نوشتاری زیست هر انسان و بازتاب  دهنده‌ی تجربیات فرد می‌داند. رسول یونان یکی از دنبال کنندگان داستان کوتاه کم حجم در بین نویسندگان ایرانی است. در این سبک از نوشته‌ها داستان‌های کوتاه از 0 تا 55 کلمه تشکیل شده‌اند. رسالت این داستان‌ها تاثیر گذاری عمیق و درگیر نمودن ذهن مخاطب است. در واقع این داستان‎ها  باید در ذهن خواننده ادامه پیدا می‌کند.  ایده‌ی اصلی شعرهای رسول یونان  مانند داستان‌هایش از مردم گرفته شده است. شعرهای او مضامینی اجتماعی با چاشنی طنز دارد.

برخی از اثار

محبوب ترین کتاب ها
مهره های سوخته
مهره های سوخته
فروش موفق
فروش موفق
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
باغ تورج
باغ تورج
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
اول عاشق خودت باش!
اول عاشق خودت باش!
پربازدیدترین کتاب
کتاب مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا
مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا