چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

جان دان

زندگینامه-جان دان

جان دن در 21 ژانویه 1572 در یک خانواده کاتولیگ رومی چشم به جهان کشود و در 31 مارس 1631 در گذشت.

جان دان

جان دان (John Donne) زاده ۲۱ ژانویه ۱۵۷۲ و درگذشته ۳۱ مارس ۱۶۳۱است وی از شاعر، هجونویس، کشیش و وکیل انگلیسی و نماینده برجستهٔ شعرای ماوراءالطبیعی در دوران خود بود. آثارش به خاطر سبک واقع گرایانه و شهوانی جالب توجه‌است و غزل، اشعار عاشقانه، اشعار مذهبی، مرثیه، سرود، طنز و موعظه را شامل می‌شود. اشعارش به خاطر چالاکی زبان و استعاره‌های بدیع، خصوصاً در مقایسه با آثار هم عصرش قابل ملاحظه می‌باشد.

علیرغم اینکه تحصیل کرده بود و دارای استعداد در شعر، سالها در فقر زندگی کرد، و به دوستان ثروتمندی متکی بود. او بیشتر ثروتی را که به ارث برده بود در زمان تحصیل و بعد از آن در راه ادبیات، زن بازی، تفریح و سرگرمی و سفر خرج کرد در سال ۱۶۱۵ وی کشیش کلیسای انگلیس و در ۱۶۲۱ به ریاست کلیسای جامع سنت پاول در لندن منصوب شد.

زندگینامه جان دان

دان در یک خانواده کاتولیک رومی متولد شد. مادر او که از نوادگان مستقیم خواهر سر توماس مور بود و کوچک‌ترین دختر جان هیوود، ویراستار و نمایشنامه‌نویس، بود. پدرش در یک  خانواده ای بسیار قدیمی در ولز به دنیا امده بود، یک تاجر مرفه لندنی بود. دان چهار ساله  که بود که پدرش فوت کرد و اندکی بعد مادرش با دکتر جان سیمینگز ازدواج کرد که فرزندان دان را بزرگ کرد. دان در سن 12 سالگی در دانشگاه آکسفورد ثبت نام کرد و به مدت سه سال در آنجا تحصیل کرد و به احتمال زیاد تحصیلات خود را در دانشگاه کمبریج ادامه داد، اگرچه از هیچ یک از این دو دانشگاه مدرک نگرفت زیرا به عنوان یک کاتولیک رومی نمی توانست سوگند یاد کند. نیاز به سوگند وفاداری به ملکه پروتستان، الیزابت داشت. پس از تحصیل، دان احتمالاً به اسپانیا و ایتالیا سفر کرد و سپس برای خواندن حقوق به لندن بازگشت، ابتدا در مسافرخانه تاویس (1591) و سپس در مسافرخانه لینکلن (1592-1594). در آنجا او به بررسی تطبیقی ​​الهیات کاتولیک رومی و پروتستان روی آورد و شاید حتی با شک و تردید مذهبی بازی کرد.

 

محبوب ترین کتاب ها
مهره های سوخته
مهره های سوخته
فروش موفق
فروش موفق
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
باغ تورج
باغ تورج
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
اول عاشق خودت باش!
اول عاشق خودت باش!
پربازدیدترین کتاب
کتاب مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا
مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا