چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

چگونه خاطره بنویسیم؟

چگونه خاطره بنویسیم؟

با خاطره نویسی می توانید زندگی خود را متحول کنید. خیلی از افراد با نوشتن خاطرات خوب و بد خود، زمینه ای برای دگرگون کردن ذهن خود آماده کرده اند. با نوشتن خاطره و تخلیه ی ذهن خود به احساسات محدود شده، مسدود شده و سرکوب شده ی خود رو در رو می شود.

چگونه خاطره بنویسیم؟

با خاطره نویسی می توانید زندگی خود را متحول کنید. خیلی از افراد با نوشتن خاطرات خوب و بد خود، زمینه ای برای دگرگون کردن ذهن خود آماده کرده اند. با نوشتن خاطره و تخلیه ی ذهن خود به احساسات محدود شده، مسدود شده و سرکوب شده ی خود رو در رو می شود. به این علت شخص در زمان نوشتن خاطرات روزانه ی خود مواقعی گریه می کند، مواقعی از مواجهه با آن ها یا از نادانی و حماقت های خود خنده اش می گیرد. نوشتن، ناخوداگاه ترس و امیدهای فرد را بیرون می کشد و گاهی هم ترس ها و اضطراب هایی به همراه می آورد.

خاطره نویسی چیست؟

خاطره در فرهنگ های لغت مختلف تقریبا به این شکل تعریف شده است: خاطره، یكی از انواع ادبی و شكلی از نوشتار است كه نویسنده در آن، خاطرات خود؛ یعنی، صحنه ها یا وقایعی را كه در زندگی اش رخ داده و در آنها نقش داشته یا شاهد آن ها بوده است، توصیف می کند.

خاطره‌ نویسی از عامترین و صمیمانه ترین روش ها برای منتقل کردن حس به وسیله ی نوشتن است و هر فردی می تواند با رعایت اصولی ساده و قواعدی اندک، به ساده ترین شكل، اتفاقات مهم زندگی خود را ثبت كند و خاطرات خوب و بد زندگی خود مانند شكست ها و پیروزی ها، تجربیات تكرار ناشدنی، حادثه های مهم و عواطف و احساسات را ماندگار كند.

ویژگی‌های ساختاری خاطره نویسی

 • صمیمت زبان در خاطره نویسی
 • نثر خودمانی
 • برجستگی حوادث در خاطره نویسی
 • واقع گرایی در خاطره نویسی
 • مشخص بودن زمان و مكان در خاطره نویسی
 • روانی و روشنی در خاطره نویسی
 • داشتن ابتدا و انتها
 • خلاصه بودن
 • اصول و قواعد خاطره نویسی

  در ذیل گام هایی برایتان آورده شده است که با انتخاب میان ساختار خاطره نویسی مورد نظرتان می توانید به یک خاطره نویس حرفه ای تبدیل شوید.

   

  محبوب ترین کتاب ها
  مهره های سوخته
  مهره های سوخته
  فروش موفق
  فروش موفق
  چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
  نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
  باغ تورج
  باغ تورج
  مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
  چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
  پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
  چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
  آخرین اخبار
  پرفروشترین کتاب
  اول عاشق خودت باش!
  اول عاشق خودت باش!
  پربازدیدترین کتاب
  کتاب مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا
  مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا