چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

چرا باید کتاب بخوانیم؟

چرا کتاب بخوانیم؟

آیا احساس می کنید که اینروزها تمام مطالب خوانده شده شما فقط پست های شبکه های مجازی و اخبار رسانه های اجتماعی به صورت هستند؟ احساس می کنید هیچ وقت مطالبی اساسی را نمی خوانید؟ عصبانی هستید که به نظر می رسد روزهای کتاب خوانی شما مدتها پیش به پایان رسیده است؟

چرا کتاب بخوانیم ؟

در این روزها این سوال را خیلی میشنویم که چرا کتاب بخوانیم ؟ در پاسخ به این سوال میتوان گفت بهترین کاری که دراین روز­ها میتوانیم برای خودمان انجام دهیم این است که کتاب بخوانیم . پزشکان و کارشناسان بر این باورند که بهترین راه برای بهبود هر چیز در انسان خواندن کتاب است . خواندن کتاب مزایای بی شماری دارد که در ادامه این مقاله به پنج مورد از آن میپردازیم .

مزیت های خواندن کتاب:

  • سرگرمی رایگان و ارزان

آیا این عالی نیست که بتوانید خودتان را از طریق یک کتاب مکتوب و با کمترین هزینه به دنیای دیگری منتقل کنید؟ کتاب ها گران قیمت هستند اما لازم نیست آنها را بخرید. کتابخانه هایی وجود دارند که خواندن کتاب هایشان هیچ هزینه ای ندارد و فروشگاه های کتاب دست دوم که در کنار آنها هیچ هزینه ای وجود ندارد علاوه بر منابع آنلاین، جایی که می توانید کتاب های الکترونیکی رایگان را دانلود کنید.

  • خواب را تقویت می کند

بیشتر خوانندگان مشتاق می توانند این امر را تأیید کنند. هیچ چیز بهتر از خوابیدن با کتاب در دستان شما نیست. خواندن مانند یک قرص خواب است، آرامش بخش است و باعث خواب بهتر می شود به خصوص اگر خسته باشید و استرس داشته باشید.

کتاب خوانی فقط به شما کمک نمی کند که بخوابید، بلکه کیفیت کلی خواب شما را نیز بهبود می بخشد. از آنجایی که آرامش دارد و به شما کمک می کند تا از استرس دور شوید، خواندن می تواند شما را به خواب عمیق و استراحت سوق دهد.

  • آرامش درونی

علاوه بر کاهش سطح استرس کلی شما، ممکن است موضوعی که می خوانید مقدار زیادی آرامش درونی را برای شما به ارمغان آورد.

به عنوان مثال، خواندن متون معنوی برای کاهش فشار خون اثبات شده است. کتاب های خودیاری هم می توانند به افراد در مقابله با اختلالات خلقی کمک کنند.

به هر وضعیت درونی که می خواهید برسید، احتمالاً کتابی وجود دارد که بتواند شما را به آنجا برساند.

  • شما در مکالمات بهتر می شوید

وقتی زیاد کتاب می خوانید احتمال این وجود دارد که دیگران به شما بگویند من واقعاً از گذراندن وقت با شما لذت می برم زیرا مکالمات مان همیشه جالب هستند. شما همیشه با چیزی که از کتاب ها می خوانید اطلاعات مرا بالا برده و ذهن مرا روشن می کنید.

خواندن مرتب بدان معنی است که شما مباحث بی پایان و موضوعات جدیدی را کشف می کنید و در نتیجه گفتگوهای خیلی بهتری خواهید داشت.

  • خواندن یک تمرین برای مغز شماست

بین تماشای تلویزیون منفعل و فعالانه خواندن تفاوت وجود دارد.

وقتی می خوانید، به ذهن خود آموزش می دهید تا روی اطلاعات جدید متمرکز شود و از آن استفاده کند. همانطور که قبلاً گفته شد، این کار مهارت ها و حافظه تحلیلی را بهبود می بخشد.

این بدان معنی است که خواندن به یک تمرین برای مغز شما تبدیل می شود.

به گفته کن پوگ، رئیس آزمایشگاه های هاكینز: “هنرهای مغز که برای عملکردهای دیگر از جمله دید، زبان و یادگیری تکامل یافته اند، در یک مدار عصبی خاص برای خواندن به هم متصل می شوند که بسیار چالش برانگیز است.”

به طور خلاصه، خواندن مغز شما را به فکر و تمرکز می رساند

 

محبوب ترین کتاب ها
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
چاپ کتاب عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
چاپ کتاب وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
چاپ کتاب کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
اول عاشق خودت باش!
اول عاشق خودت باش!
پربازدیدترین کتاب
کتاب مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا
مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا