چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

خدمات چاپ کتاب و هزینه های چاپ آن

لیست قیمت چاپ کتاب – هزینه های چاپ کتاب

قیمت چاپ کتاب یکی از مهمترین مولفه ها در فرآیند چاپ کتاب است که برای نویسندگان اهمیت زیادی دارد و می خواهند از هزینه های چاپ کتاب خود در ابتدای قرارداد اطلاع پیدا کنند. در این بخش لیست قیمت چاپ کتاب در انتشارات را بررسی می کنیم.

انواع قرارداد چاپ کتاب

قرارداد چاپ کتاب انواع مختلفی دارد. اگر قرارداد به گونه ای باشد که نویسنده موظف به پرداخت هزینه باشد، در ابتدای قرارداد باید لیست قیمت چاپ کتاب کامل و واضح در اختیار نویسنده قرار گیرد. سوالی که برای اغلب نویسندگان ایجاد می شود این است که آیا هزینه های چاپ کتاب ثابت هستند؟ پاسخ منفی است. هزینه های چاپ یک کتاب به عوامل متعدد و مختلفی بستگی دارد که در ادامه به بررسی هر یک خواهیم پرداخت.

برخی از نویسندگان با انتشارات تماس گرفته و بدون دادن اطلاعات کافی، جویای هزینه های چاپ کتاب می شوند و می خواهند بدانند اگر کتابی برای چاپ داشته باشند باید چه مقدار هزینه کنند.

تاثیر کاغذ در قیمت چاپ کتاب

یکی از عوامل تاثیرگذار در قیمت چاپ کتاب، جنس کاغذ و تعداد صفحات کتاب است. سه نوع کاغذ برای چاپ وجود دارد که در میان آن ها کاغذ گلاسه از همه گران تر است و کتاب هایی که در آن ها از کاغذ گلاسه استفاده شده است هزینه بیشتری خواهند داشت. هرچه تعداد صفحات نیز بیشتر باشد، مصرف کاغذ بیشتر شده و در نتیجه هزینه چاپ بالاتر خواهد رفت.

از دیگر عوامل موثر نیز می توان به قطع کتاب اشاره کرد. کتاب ها در اندازه های مختلفی چاپ می شوند. قطع کتاب بستگی به سلیقه مولف دارد و قانون خاصی برای انتخاب قطع وجود ندارد. هرچه اندازه کتاب بزگتر باشد طبیعتا قیمت آن نیز بیشتر می شود.

تیراژ کتاب یا همان تعداد جلدهای چاپ شده نیز در هزینه نهایی چاپ کتاب موثر است. هرچه تعداد تیراژ بالاتر باشد، قیمت چاپ کتاب بالاتر می رود. تیراژ تعداد جلدی است که به بازار عرضه می شود و نویسنده می تواند تعداد آن را تعیین کند. بسیاری از نویسندگان برای کاهش هزینه های چاپ تعداد تیراژ را کاهش می دهند.

طراحی جلد کتاب

طراحی جلد یک کار تخصصی است که باید توسط یک متخصص انجام شود. بسیاری از ناشران از جلدهای تکراری و بی کیفیت استفاده می کنند تا هزینه طراحی را کاهش دهند. اما به این نکته توجه کنید که جلد کتاب شما اولین چیزی است که به چشم می آید. پس باید در طراحی جلد بسیار خلاقانه عمل کنید تا توجه ها را به سمت کتاب خود جلب کنید.

مجوزهای رسمی برای چاپ کتاب از جمله مجوز وزارت ارشاد، فیپا و شابک نیز بستگی به نوع و اندازه کتاب ندارند و هزینه های ثابتی می باشند که ناشر یا نویسنده باید آن ها را پرداخت کند.

دستمزد انتشارات نیز برای تمامی کتاب ها یکسان است و سالانه اندکی افزایش پیدا می کند. این هزینه ها در اغلب انتشارات مشابه بوده و تفاوت قما اندک می باشد.

انتشارات زرین اندیشمند خدمات چاپ کتاب را از صفر تا صد به شما ارائه خواهد داد. این انتشارات هزینه ها را به صورت اقساطی و در دو قسط دریافت می کند. اولویت ما کیفیت بالا است.

محبوب ترین کتاب ها
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
چاپ کتاب عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
چاپ کتاب وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
چاپ کتاب کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
اول عاشق خودت باش!
اول عاشق خودت باش!
پربازدیدترین کتاب
کتاب مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا
مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا