چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

فرآیند نگارش و چاپ کتاب هنری

چاپ کتاب هنری - چاپ کتاب در حوزه هنر

چاپ کتاب هنری نیز مانند سایر رشته ها و حوزه ها فرآیند خاص خود را دارد. اگر قصد دارید کتاب خود را در هر زمینه ای به چاپ برسانید این مطلب را تا انتها دنبال کنید‌.

چاپ کتاب در زمینه هنر

چاپ کتاب یک فرآیند تخصصی است که مانند هر فرآیند تخصصی دیگر مراحل خاص خود را دارد. اگر دانشجو هستید، در هر رشته و زمینه ای که باشید حتما تا به حال به چاپ کتاب فکر کرده اید. به ویژه دانشجویان هنر که بسیار خلاق، خوش ذوق و خوش سلیقه هستند. برای چاپ کتاب هنری با هر زمینه و موضوعی، باید همچون سایر کتاب ها عمل کنید.

در ابتدا موضوع مورد نظر را انتخاب کرده و کتاب خود را پیرامون آن موضوع نگارش کنید. البته بسیاری از دانشجویان در مقاطع تحصیلات تکمیلی، پایان نامه های خود را تبدیل به کتاب می کنند. در این صورت فقط کافی است پایان نامه را به انتشاراتی معتبر تحویل داده و یا خود اقدام به استخراج کتاب از آن کنید. سایر مراحل اعم از دریافت مجوزهای لازم و چاپ کتاب بر عهده ناشر می باشد.

انتخاب انتشارات مناسب

پس از نگارش کتاب، آن را ویرایش کرده و سپس ناشر مناسبی برای چاپ آن انتخاب کنید. در انتخاب ناشر بهتر است بیش از توجه به اسم و رسم ناشر به کیفیت کارهای ارائه شده توسط آن انتشارات توجه کنید. بسیاری از ناشران چندان نام آشنا نیستند اما معتبر بوده و کارهایی با کیفیت و با قیمت مناسب ارائه می دهند. اغلب کتاب های هنری دارای نقش و نگار و تصویر هستند. از این رو کیفیت چاپ و رنگ در این کتاب ها بسیار مهم هستند. اگر بخواهید از تصاویر رنگی استفاده کنید، هزینه چاپ نیز افزایش خواهد یافت.

وقتی کتاب را به ناشر تحویل دهید، وظایف ناشر آغاز می شود‌. اگر کتاب نیاز به تایپ و یا ویراستاری داشته باشد این کارها توسط متخصصان انجام می شود. سپس نوبت به صفحه آرایی می رسد. صفحه آرایی مناسب به زیبایی بصری کتاب کمک کرده و روند مطالعه را تسهیل و تسریع می کند.

اخذ مجوز برای چاپ کتاب

یکی از مهمترین مراحل در فرآیند چاپ کتاب، اخذ مجوزهای لازم است. اولین مرحله دریافت کد شابک از خانه کتاب است. این کد سیزده رقمی برای هر کتاب منحصر بفرد است و دریافت آن زمان بر نمی باشد.

سپس نوبت به فیپا یا شناسنامه کتاب می رسد. برای دریافت فیپا بخشی از کتاب یا تمام کتاب به همراه کد شابک برای کتابخانه ملی ارسال می شود. این شناسنامه که شامل اطلاعاتی درباره کتاب، نویسنده یا مترجم، ناشر و انتشارات است در صفحات ابتدایی کتاب چاپ می شود و برای دریافت آن حدود دو هفته زمان لازم است.

پس از دریافت فیپا و طراحی جلد کتاب، نوبت به مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می رسد. چند نسخه از کتاب چاپ شده برای این  وزارتخانه ارسال می شود تا در مورد چاپ آن تصمیم گیری شود. اخذ این مجوز گاها تا سه ماه نیز به طول می انجامد.

چاپ کتاب در انتشارات زرین اندیشمند

کتاب ها در تیراژ دلخواه چاپ شده و مجددا برای اعلام وصول به وزارت ارشاد ارسال می شوند تا با نسخه مجوز گرفته مقایسه شوند. حالا کتاب شما آماده تحویل است‌.

انتشارات زرین اندیشمند با سال ها سابقه در چاپ کتاب در زمینه هنر و سایر زمینه ها آماده ارائه خدمات به شما عزیزان است. اولویت ما کیفیت و رضایت مشتریان است‌. همین حالا با ما تماس بگیرید.

محبوب ترین کتاب ها
مهره های سوخته
مهره های سوخته
فروش موفق
فروش موفق
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
باغ تورج
باغ تورج
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
اول عاشق خودت باش!
اول عاشق خودت باش!
پربازدیدترین کتاب
کتاب مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا
مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا