چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

چاپ کتاب شعر – هزینه های چاپ کتاب

هزینه چاپ کتاب شعر در ایران

هزینه چاپ کتاب شعر در ایران چقدر است؟ در این بخش به نحوه چاپ کتاب شعر و هزینه های آن می پردازیم.

عوامل موثر در هزینه چاپ کتاب شعر در ایران

هزینه چاپ کتاب شعر در ایران به چه عواملی بستگی دارد؟ آیا هزینه چاپ هر کتاب با توجه به موضوع آن کتاب متغیر است؟ چاپ کتاب یک فرآیند تخصصی است که مراحل مختلفی دارد. اما محتوای یک کتاب اغلب تاثیری در هزینه های کتاب ندارد.

هزینه یک کتاب را عوام مختلفی تعیین می کنند. برای مثال شما نمی توانید به انتشارات تماس گرفته و بگویید چاپ کتاب چه هزینه ای دارد. زیرا این هزینه ثابت نمی باشد و ناشر باید تمام جوانب را بررسی کرده و سپس هزینه را به شما اعلام کند.

نوع کاغذ، گرماژ کاغذ، تعداد صفحات، قطع کتاب، جلد کتاب، تیراژ کتاب، طرح جلد، نوع چاپ، صحافی و ... عواملی هستند که در قیمت نهایی چاپ کتاب اثرگذار می باشند. کتاب های شعر نیز از این قاعده جدا نیستند. اغلب کتاب های شعر تعداد کلمات کمتری نسبت به کتاب های دیگر دارند و در نهایت تعداد صفحات آن ها در اغلب مواقع کم تر از سایر کتاب ها می شود. البته در صورتی که این کتاب مجموعه اشعار نباشد. در نتیجه ممکن است هزینه چاپ آن کمی کمتر شود. اما شعر یا داستان، کتاب علمی یا آموزشی و... روی هزینه کتاب تاثیری ندارند.

تاثیر مستقیم قیمت کاغذ بر هزینه های چاپ

امروزه قیمت کاغذ با نوسانات زیادی رو به رو بوده است. از این رو دیگر کمتر کسی برای چاپ کتاب خود از کاغذ گلاسه استفاده می کند. زیرا کاغذ گلاسه یکی از گران ترین کاغذهای چاپ است و قیمت نهایی کتاب بالا رفته و مورد استقبال مردم قرار نخواهد گرفت.

هرچه قطع کتاب کوچکتر باشد هزینه کمتری صرف چاپ آن می شود. اما در صورت بیشتر بودن تیراژ هزینه هر جلد کمتر محاسبه خواهد شد. استفاده از چاپ افست در تیراژها بالای 500 جلد و استفاده از چاپ دیجتال در تیراژهای پایین تر به صرفه می باشد. در صورتی که کتاب شما مصور بوده و یا نیاز باشد صفحات آن رنگی چاپ شوند نیز هزینه چاپ افزایش پیدا می کند.

اگر می خواهید طراحی جلد حرفه ای و چشم گیری داشته باشید تا کتاب شما میان هزاران کتاب در کتابفروشی ها بدرخشد و توجه مخاطب را به خود جلب کند، باید از طراحی کاربلد استفاده کنید. طرح های تکراری و پیش پا افتاده اگرچه ارزان قیمت هستند اما ویترین خوبی برای کتاب شما نمی باشند.

چاپ اقساطی کتاب در انتشارات زرین اندیشمند

هزینه های تایپ، ویراستاری و ... نیز هزینه هایی هستند که شما می توانید آن ها را کاهش دهید. برای مثال بهتر است فایل کتاب خود را به صورت تایپ شده و ویراستاری شده تحویل ناشر دهید.

البته قرارداد چاپ کتاب انواع مختلفی دارد. اگر شما به عنوان یک شاعر یا نویسنده بتوانید از ناشر به عنوان اسپانسر خود استفاده کنید، هزینه های چاپ بر عهده ناشر خواهد بود و از فروش هر جلد از کتاب حدود 10 درصد به شما تعلق خواهد گرفت. البته ناشران اغلب روی نویسنده هایی سرمایه گذاری می کنند که مطمئن باشند کتاب آن ها پرفروش خواهد شد.

انتشارات زرین اندیشمند شما را در چاپ و انتشار کتاب های شعر، داستان، آموزشی و ... از صفر تا صد یاری می کند. همچنین یکی از بزرگترین مزیت های این انتشارات این است که کتاب ها را با تیراژ دلخواه شما و به صورت اقساط به چاپ می رساند. برای اطلاع از هزینه تقریبی چاپ کتاب خود می توانید به قسمت محاسبه هزینه این سایت مراجعه کنید. کیفیت بالا و رضایت مشتری مهمترین اولویت های ما هستند. برای چاپ کتاب خود همین حالا با ما تماس بگیرید.

محبوب ترین کتاب ها
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
چاپ کتاب عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
چاپ کتاب وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
چاپ کتاب کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
اول عاشق خودت باش!
اول عاشق خودت باش!
پربازدیدترین کتاب
کتاب مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا
مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا