چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

برای چاپ کتاب چه مراحلی را طی می کنیم؟

طراحی و چاپ کتاب – مراحل نگارش و چاپ

طراحی و چاپ کتاب یک فرآیند تخصصی است که باید مراحل آن را به ترتیب طی کرد. در این بخش به مراحل چاپ کتاب می پردازیم.

انتخاب ناشر برای چاپ کتاب

برای طراحی و چاپ کتاب باید مراحل را به ترتیب طی کنیم. در ابتدا شما به عنوان یک نویسنده باید کتاب خود را در ژانر مورد نظر نگارش کنید. اگر می خواهید یک کتاب تخصصی بنویسید، حتما در زمینه ای که در آن تخصص دارید اقدام به انجام این کار کنید. کتاب را بنویسید و آن را به دست یک ناشر معتبر بسپارید.

ناشر معتبر چه ناشری است؟ یک انتشارات معتبر در درجه اول دارای پروانه نشر معتبر می باشد. برای اینکه بتوانید کتاب خود را به صورت قانونی منتشر کنید، باید با یک انتشارات معتبر قرارداد ببندید تا مراحل قانونی از طریق انتشارات طی شود. با پرس و جو از دیگران و تحقیق از طریق اینترنت به راحتی می توانید لیست ناشران معتبر در سراسر کشور را به دست آورید. از دیگر ویژگی های یک انتشارات معتبر، امنت داری، احترام به مشتری، کیفیت بالای آثار و قیمت مناسب است.

Description: 10 of the best business books for summer to kickstart 2021 - The Growth  Faculty

دریافت شابک و فیپا

پس از انتخاب انتشارات، دست نوشته خود را به ناشر تحویل دهید. اگر لازم باشد، دست نوشته شما تایپ شده و ویراستاری می شود. سپس مراحل حروف چینی، صفحه آرایی و اقدامات اولیه آغاز می شود. صفحه آرایی باعث می شود تا چشم خواننده دیرتر دچار خستگی شود و زیبایی بصری صفحات کتاب بیشتر شود.

پس از طی این مراحل، نوبت به مراحل چاپ قانونی می رسید. هر کتاب باید دارای یک کد شابک 13 رقمی منحصر بفرد باشد. این کد منحصر بفرد از سوی خانه کتاب به هر یک از کتاب هایی که به صورت قانونی به چاپ می رسند تعلق می گیرد.

مرحله بعدی دریافت شناسنامه یا فیپای کتاب است. فیپا شامل اطلاعات کتاب، نویسنده یا مترجم و اطلاعات انتشارات است که در ابتدای هر کتاب به چاپ می رسد. برای دریافت فیپا باید کتاب یا بخشی از آن را برای کتابخانه ملی ارسال کنید. این کار هزینه ای ندارد و کمتر از 20 روز به طول می انجامد.

طراحی جلد کتاب

اکنون نوبت به یکی از مهمترین بخش های طراحی و چاپ کتاب می رسیم که آن طراحی جلد است. جلد یک کتاب اهمیت بسیار زیادی دارد. زیرا در درجه اول این جلد کتاب است که به چشم مخاطب می آید و سپس محتوای آن مورد توجه قرار می گیرد. حتما برای طراحی جلد کتاب های خود از افراد خلاق و متخصص استفاده کنید.

نسخه ای از کتاب چاپ شده به همراه شابک و فیپا باید برای اخذ مجوز رسمی به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فرستاده شود. وزارت ارشاد کتاب ها را با متوجه به معیارهای خود بررسی کرده و در صورت تایید مجوز چاپ آن ها را صادر می کند. اخذ مجوز از این وزارتخانه ممکن است تا 3 ماه به طول انجامد.

اکنون کتاب وارد مرحله چاپ می شود. اگر تیراژ کتاب بالا باشد، استفاده از چاپ افست و برای تیراژهای پایین استفاده از چاپ دیجیتال مقرون بصرفه است. پس از چاپ، کتاب مجددا برای وزارت ارشاد ارسال می شود تا نسخه چاپ شده مغایرتی با نسخه مجوز گرفته نداشته باشد. پس از اعلام وصول، کتاب شما برای عرضه آماده می باشد.

برای چاپ کتاب های خود در قطع و تیراژ دلخواه با انتشارات زرین اندیشمند تماس بگیرید. کیفیت اولویت ماست.

محبوب ترین کتاب ها
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
چاپ کتاب عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
چاپ کتاب وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
چاپ کتاب کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
اول عاشق خودت باش!
اول عاشق خودت باش!
پربازدیدترین کتاب
کتاب مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا
مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا