چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

چگونه کتاب بنویسیم و آن را به چاپ برسانیم؟

به چاپ رساندن کتاب – مراحل چاپ کتاب

این روزها بسیاری از افراد به دنبال چاپ کتابی به نام خود هستند. به چاپ رساندن کتاب مراحل خاص خود را دارد که در این بخش با آن آشنا خواهیم شد.

مراحل به چاپ رساندن کتاب

برای به چاپ رساندن کتاب خود می توانید به ناشران مختلفی که در سطح شهر وجود دارند، مراجعه کنید. اما بهترین انتخاب انتشاراتی است که در زمینه کاری شما فعالیت داشته باشد. برای مثال بهتر است رمان خود را به دست انتشاراتی که برای چاپ کتاب های دانشگاهی شهرت دارد، نسپارید. اگرچه مراحل چاپ تمامی کتاب ها مشابه یکدیگر هستند اما اغلب مردم این انتشارات را با کتاب های دانشگاهی به یاد دارند و احتمالا انتشار یک کتاب رمان از سوی این انتشارات با استقبال خوبی مواجه نخواهد شد.

برای یافتن انتشارات مناسب برای کتاب خود می توانید از افرادی که از قبل تجربه چاپ کتاب داشته اند، سوال کنید و یا در اینترنت جستجو کرده و مناسب ترین انتشارات را انتخاب کنید. حتما پیش از انتخاب انتشارات و عقد قرارداد، تحقیقات لازم را انجام داده و از اعتبار انتشارات اطمینان پیدا کنید. انتشاراتی که دارای پروانه نشر بوده و آثار با کیفیتی ارائه دهد، انتخاب مناسبی برای شما می باشد.

انتشارات مناسب برای چاپ کتاب

فرآیند چاپ کتاب مانند هر فرآیند دیگر مراحل مشخصی دارد. برای چاپ یک کتاب در ابتدا باید آن را نگارش و ویرایش کرده و ثبت دست نوشته خود را در قالب پی دی اف، ورد و یا دست نویس به انتشارات تحویل دهید. سپس قرارداد چاپ کتاب خود را امضا کرده و باقی مراحل چاپ را به انتشارات بسپارید.

Description: چگونه کتاب بنویسیم؟ فقط در ۳۰ روز! مراحل نوشتن کتاب تا چاپ

دست نوشته شما در صورت نیاز توسط یک ویراستار از لحاظ نگارشی و فنی ویرایش می شود. سپس نوبت به صفحه بندی کتاب می رسد. صفحه بندی مناسب یک کتاب باعث می شود که صفحات ظاهر بهتری پیدا کنند و خواننده از نگاه کردن به کتاب خسته نشود. برخی کتاب ها دارای فونت بسیار ریز بوده و یا فاصله خطوط در صفحات آن ها رعایت نشده است. این موارد باعث خستگی خواننده و دلزدگی او می شود.

مجوزهای لازم برای چاپ کتاب

هر کتاب برای اینکه به صورت قانونی به چاپ برسد باید مجوزهای لازم را اخذ کند. وظیفه اخذ مجوز بر عهده ناشر می باشد. اولین مجوز لازم برای چاپ کتاب، شماره شابک است. این شماره 13 رقمی از سوی خانه کتاب به هر کتاب تعلق می گیرد و منحصر به فرد می باشد.

پس از اخذ شابک، سی درصد از کتاب برای کتابخانه ملی ارسال می شود تا شناسنامه یا همان فیپای کتاب صادر گردد. فیپا در اولین صفحات یک کتاب به چاپ رسیده و اطلاعاتی در مورد کتاب، نویسنده یا مترجم و انتشارات در اختیار خواننده قرار می دهد. اخذ فیپا معمولا کمتر از 20 روز زمان می برد.

Description: ISBNS - the Complete Lowdown for Indie Authors

اکنون نوبت به طراحی جلد کتاب می رسد. طرح جلد در کنار عنوان کتاب، عناصر بسیار مهمی هستند که در نظر اول توجه مخاطب را به خود جلب می کنند. حتما طراحی جلد کتاب خود را به یک فرد حرفه ای بسپارید.

اخذ مجوز وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی

در آخر هر کتاب باید دارای مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باشد تا بتواند به صورت قانونی وارد بازار نشر شود. چند نسخه برای وزارت ارشاد ارسال می شود و این وزارتخانه پس از بررسی کتاب از زوایای مختلف، مجوز چاپ آن را صادر می کند. صدور این مجوز با توجه به نوع کتاب ممکن است از یک هفته تا سه ماه به طول انجامد. در آخر نیز کتاب چاپ شده برای بررسی مجدد به وزارت ارشاد ارسال می شود تا مجوز اعلام وصول آن صادر شود. کتاب در تیراژ دلخواه به چاپ رسیده و در اختیار نویسنده قرار می گیرد.

انتشارات زرین اندیشمند صفر تا صد مراحل چاپ شما را بر عهده گرفته و بهترین نتیجه را به شما تحویل می دهد. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

محبوب ترین کتاب ها
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
چاپ کتاب عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
چاپ کتاب وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
چاپ کتاب کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
اول عاشق خودت باش!
اول عاشق خودت باش!
پربازدیدترین کتاب
کتاب مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا
مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا