چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

زندگینامه و آثار استفن کینگ

استفن کینگ – زندگینامه

استفن ادوین کینگ از مشهورترین نویسندگان ژانر وحشت است که در سال 1947 در آمریکا متولد شد. بسیاری از کتاب های این نویسنده به فیلم تبدیل شده اند.

زندگینامه استفن کینگ

استفن کینگ کودکی نوپا بود که پدر و مادرش از یکدیگر جدا شدند. او به همراه مادر و برادر بزرگ خود به ایالت ایندیانا رفتند و مدتی در آنجا زندگی کردند.  وقتی استفن یازده ساله شد مادرش او را به پدربزرگ و مادربزرگش سپرد. اما آن ها مسن بودند و توانایی نگهداری از استفن را نداشتند. سایر اقوام نیز در صورت دریافت پول حاضر به انجام این کار بودند. از این رو استفن مجددا نزد مادر خود بازگشت.

اسفن کینگ در مدرسه دورهام مشغول به تحصیل شد و سپس به دبیرستانی در لیسبون رفت و در آن مشغول به تحصیل شد. او تا سال 1966 در این مدرسه تحصیل کرد و سپس به دانشگاه اورونو رفت. او در دومین سال تحصیل خود نوشتن یکی از ستون های نشریه هفتگی دانشگاه را بر عهده گرفت. کینگ یکی از مخالفان جنگ ویتنام بود.

او در سال 1970 فارغ التحصیل شد و یک سال پس از آن با دختری به نام تابیتا ازدواج کرد. این دو در کتابخانه دانشگاه، هنگامی که بر روی پایان نامه خود کار می کردند با یکدیگر آشنا شده بودند. زندگی این دو از راه کار در مجله مردان (men’s magazines) تامین می شد. کینگ همچنین در سال 1971 مشغول تدریس زبان انگلیسی در دوره دبیرستان و در آکادمی هامپدن شد. سپس نویسندگی را به طور گسترده دنبال کرد و به شهرت جهانی رسید. او سه فرزند دارد و اکنون با خانواده خود در ایالت مین در آمریکا زندگی می کند.