چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

جنگ و صلح اثر لئو تولستوی

جنگ و صلح – معرفی کتاب

جنگ و صلح در سال 1869 توسط نویسنده مشهور روس، لئو تولستوی نوشته شده است. این کتاب به عنوان یکی از مهمترین و کامل ترین رمان های جهان شناخته شده است.

خلاصه کتاب جنگ و صلح

کتاب جنگ و صلح 580 شخصیت را در خود جای داده است اما داستان عمدتا در مورد پنج خانواده اشرافی است و از یک مهمانی بزرگ در سنت پترزبورگ آغاز می شود که اغلب شخصیت های داستان در آن حضور دارند. در ابتدا همه جا آرام است و مهمانی جریان دارد اما در اواخر مهمانی همه جا صحبت از پیوستن ارتش روسیه به ارتش اتریش در خلال جنگ های ناپلئون است. پس از مهمانی فضای کتاب به سمت جنگ می رود و شخصیت های داستان از پیوستن به نیروهای ارتش سخن می گویند. در اینجا روس ها باید تصمیم بسیار سختی اتخاذ کنند. آن ها باید با فرانسوی ها وارد جنگ شوند. اغلب مردم روسیه به فرانسه و مردم آن علاقه بسیاری دارند و حتی در مهمانی های خود فرانسوی صحبت می کنند و آرزو دارند که به پاریس سفر کرده و فرزندان خود را برای ادامه تحصیل به فرانسه بفرستند. صحبت در مورد تمام شخصیت های حاضر در کتاب ممکن نیست زیرا بیش از 500 شخصیت در این کتاب که دارای بیش از 1000 صفحه است نقش دارند. یکی از شخصیت هایی که در طول داستان توجه بیشتری به او شده است ناتاشا نام دارد که در طول کتاب دستخوش تغییرات زیادی می شود.

درباره کتاب جنگ و صلح

تولستوی حدود هفت سال از زندگی خود را صرف نوشتن رمان جنگ و صلح کرد و سر انجام آن را در 1225 صفحه به چاپ رساند. روایت تاریخی از جنگ روسیه با ناپلئون در سراسر این رمان گسترده است و در تعادل با داستان اصلی پیش می رود. کتاب جنگ و صلح درس های زیادی به خواننده می دهد. این کتاب به انسان یاد می دهد که در کنار جنگ و خونریزی و کینه و نفرت نیز می توان خندید و امیدوار بود. ترس از جنگ نباید زندگی عادی را متوقف کند و جلوی عشق و امید را بگیرد.

اغلب داستان های روس دارای شخصیت های زیاد هستند اما این موضوع در کتاب جنگ و صلح به بالاترین حد خود رسیده است و ممکن است خواننده در ابتدا سردرگم شده و نتواند با داستان و شخصیت ها ارتباط برقرار کند اما این کتاب هر خواننده ای را شگفت زده می کند و یک رمان کامل است.

محبوب ترین کتاب ها
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
چاپ کتاب عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
چاپ کتاب وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
چاپ کتاب کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
اول عاشق خودت باش!
اول عاشق خودت باش!
پربازدیدترین کتاب
کتاب مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا
مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا