چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

زندگینامه و آثار نسیم مرعشی

نسیم مرعشی

نسیم مرعشی نویسنده جوان و تازه کار ایرانی است که در سال 1362 در شهر تهران متولد شده است. او برای کتاب اول خود موفق به دریافت جایزه جلال آل احمد شد.

مرعشی دوران کودکی خود را در اهواز سپری کرد. سپس به تهران بازگشت و تحصیلات خود را در رشته مکانیک در دانشگاه علم و صنعت ایران به تمام رساند. پس از بازگشت به تهران نوشتن را از سال 1386 با روزنامه نگاری در همشهری جوان آغاز کرد، اما داستان نمی نوشت. پس از گذشت سه سال شروع به داستان نویسی کرد. اما در آن زمان هدف خاصی از انجام این کار نداشت.

او یکی از جزوه های عباس معروفی را در اینترنت خواند. یک تمرین داستان نویسی داخل جزوه وجود داشت. مرعشی داستانی نوشت و آن را برای عباس معروفی ارسال کرد. به گفته خودش، تمجیدهای معروفی انگیزه زیادی به او داده است.

مرعشی کتاب اول خود را با نام پاییز فصل آخر سال است در سال 1393 توسط نشر چشمه روانه بازار کرد و با استقبال بسیار زیادی مواجه شد. بسیاری معتقدند که مرعشی توانسته با این کتاب ره صد ساله را در یک شب طی کند. این اتفاق در دنیا و به ویژه ایران بسیار کم پیش می آید که نویسنده ای با اولین کتاب خود به شهرت برسد و جایزه کسب کند.

پاییز فصل آخر سال است در مورد زندگی سه دختر جوان است و دغدغه های هر یک از آن ها را بیان می کند. این کتاب تا کنون 39 مرتبه چاپ شده است.

او تا به حال تنها دو کتاب نوشته است. دومین کتاب نسیم مرعشی هوس نام دارد و در مورد رنج مردم خوزستان است. از ویژگی های تاثیر گذار آثار او می توان به فضا سازی قوی و پرداختن به مسائل اجتماعی نام برد.

مرعشی علاوه بر روزنامه نگاری و نویسندگی، فیلمنامه نویس نیز هست و فیلم بهمن (1393) بر اساس فیلمنامه ای از او ساخته شده است.

محبوب ترین کتاب ها
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
چاپ کتاب عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
چاپ کتاب وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
چاپ کتاب کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
چاپ کتاب زنِ چهل ساله
کتاب زنِ چهل ساله
پربازدیدترین کتاب
کتاب مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا
مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا