چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

زندگینامه و آثار ویلیام شکسپیر

ویلیام شکسپیر

ویلیام شکسپیر نمایشنامه نویس و شاعر نامی انگلیسی است که در سال 1564 متولد شد. بسیاری او را بزرگترین نویسنده انگلیسی و شاعر ملی می دانند.

افسانه ها زیاد هستند اما مدارک اندکی در مورد زندگی و دوران کودکی شکسپیر در دسترس است. او فرزند سوم یک خانواده هشت نفری بود. پدرش تاجر بود و اوضاع مالی نسبتا خوبی داشتند. اطلاعات دقیقی از تحصیلات او در دسترس نیست.

شکسپیر در سال 1582 وقتی که تنها 18 سال داشت عاشق دختری 25 ساله به نام آن هاتوی شد. این دو ازدواج کرده و یکسال بعد صاحب فرزند شدند. دو سال بعد نیز صاحب یک جفت دو قلو شدند که یکی از آن ها در یازده سالگی به دلایل نامعلومی فوت کرد.

او در سال 1592 از راه نمایشنامه نویسی و بازیگری تئاتر زندگی خود را می گذراند و رهبر یک گروه نمایشی به نام مردان لرد چامبرلین بود. این گروه در آن زمان موفق بود و شکسپیر نیز توانست تا سال 1597 پونزده عدد از آثار خود را چاپ کرده و به فروش برساند.

او سپس در سال 1599 با مشارکت چند تن از دوستان خود تماشاخانه ای با نام تماشاخانه جهان تاسیس کرد. این کار باعث شد اوضاع مالی او روز به روز بهتر شود.

شکسپیر توانست با آثار خود جریان تازه ای در ادبیات آن زمان به وجود آورد. نمایشنامه های او اغلب تراژیک بودند و در فضای تاریخی رخ می دادند. البته تعدادی نمایشنامه طنز نیز از خود به جای گذاشت.

از آثار او می توان به نمایشنامه های هملت، اتللو، هیاهوی بسیار برای هیچ، شاه لیر، مکبث و تاجر ونیزی اشاره کرد. شکسپیر در روز تولد 52 سالگی خود از دنیا رفت و جسدش را در کلیسای ترینیتی به خاک سپردند.

محبوب ترین کتاب ها
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
چاپ کتاب عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
چاپ کتاب وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
چاپ کتاب کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
اول عاشق خودت باش!
اول عاشق خودت باش!
پربازدیدترین کتاب
روایت دارالخلافه
روایت دارالخلافه