چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

مطالعه کتاب

چرا باید هر روز مطالعه کنیم

دانشمندان و روانشناسان بر این باور هستند که، اساس و زیربنای شخصیت انسان در سالهای اول زندگی پایه‌گذاری می شود. آموخته های این دوران ، تاثیر عمیقی بر آیندهء زندگی فرد دارد. بنابراین اگر مطالب خواندنی مفید و سازنده در اختیار کودکان و نوجوانان قرار گیرد و آنها از همان سنین کودکی به مطالعه عادت کنند، راه و رسم زندگی را خواهند آموخت و تحت تاثیر داستانها و کتابهای آموزنده، به رشد و تکامل خواهند رسید و در آینده نیز برای حل مشکلات خود از کتاب کمک خواهند گرفت.

تجربه من میگه مطالعه کردن برا این خوبه که تو دنیا رو از دید دیگران هم میبینی .یعنی چی؟ یعنی اینکه تو با یک دید و طرز فکر دنیا رومیبینی و ممکنه این اون دیدی نباشه که درست دنیا رو میبینه یعنی شاید دنیا اونی نباشه که تو چشمای تو معلومه ،خب پس بهتره ببینی دیگران چی میبینن . خودتو یه بچه تصور کن که دوست داره از پنجره بیرون رو نگاه کنه ولی قدش نمیرسه خب اگر میتونستی از دید بزرگتر ها ببینی همه جای بیرون پنجره رو میدیدی .حالا تویی که مطالعه میکنی میتونی دنیا رو ازدید همه اونایی که برات نوشتنش ببینی شاید دنیا بهتر از اون چیزیه که تو نظر ماست .

این متن رو یکی از علاقه مندان به مطالعه گفته که خیلی تامل برانگیزه و مارو میتونه پیش به سوی مطالعه ببره

  • بهترین چیز برای یادگیری

بهترین چیزی که نوجوانان باید یاد بگیرند سلسه کارهایی است که به هنگام کلانی به آن نیازمند خواهند بود. اینست که آدمی برای داشتن یک زندگی سعادتمند ، نیازمند بینش و آگاهی است. آموخته های دوران کودکی و نوجوانی، مقدمه ای برای زندگی فرد است. کودکان راه زندگی سعادتمندانه فردا را امروز باید بیاموزند و در این مسیر کتابخوانی، چون چراغی فرا راه انهاست.

  • مطالعه 

مطالعه راهی برای تقویت روحیه دینی کودکان و نوجوانان است . گاهی والدین به دلیل ناآگاهی و درک نادرستی که از مسائل دینی و مذهبی دارند . نمی توانند راهنمای خوبی برای کودکان و نوجوانان باشند. بنابراین ممکن است در آموزش این گونه مسائل دچار اشتباه شوند یا هرگز فرصت مناسبی برای آموزش این مسائل نیابند .

مطالعه کتابهای دینی و اسلامی به کودک و نوجوان کمک می کند تا به درک صحیحی از این مسائل دست یابد . پیش از آن که دیر شود به رشد و شکوفایی برسد. البته انتخاب کتابهای مناسب و چگونگی مطالعه و برداشت کودک از مطالب آنها از حساسیت خاصی برخودار است و به راهنمائی علماء، افراد با تجربه و پدران نیاز دارد.

مطالعه صحیح ، زمینه ساز تفکر و خلاقیت کودکان و نوجوانان است. خواندن کتابها و مطالب و مضامین مختلف موجب شکل گیری ارزشهای گوناگون در ذهن افراد می شود. حساسیت او را رشد می دهد و احترام به دیگران در  او شکل میگرد . رضایتی که یک شخص از مطالعه به دست می آورد او را متکی به خود کلان خواهد کرد . سوالاتی که در هنگام مطالعه در نزد شخص  مطرح می شود و مقایسه هایی که او بین مسائل مختلف می کند . در مجموع موجب می شود که او فردی مبتکر و خلاق بار بیاید.

محبوب ترین کتاب ها
مهره های سوخته
مهره های سوخته
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
چاپ کتاب عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
باغ تورج
باغ تورج
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
اول عاشق خودت باش!
اول عاشق خودت باش!
پربازدیدترین کتاب
کتاب مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا
مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا