چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

چاپ کتاب توصيه‌هاي عملي مديريت ريسک نوين

کتاب توصيه‌هاي عملي مديريت ريسک نوين

مفهوم تجارت در دنیای امروز 

در محیط تجارت امروز، مفهوم تجارت دیگر متمرکز بر مدیریت عملیاتی و تاکتیکی ریسک نیست. در دوران آشفته کنونی، مدیریت سازمانی ریسک برای به وجود آوردن تجارتی ارتجاعی مورد نیاز است. این برای تجارت چارچوبی ایجاد می‌کند تا موقعیت کلی‌اش را نسبت به ریسک تعیین کند و تصمیمات استراتژیک به موقع و با آگاهی کافی اتخاذ کند. عدم اطمینان محیطی و شدت رقابت سازمان‌ها و مدیران، آن‌ها را با چالش‌های متعدد مواجه ساخته است. برای مدیریت مؤثر این چالش‌ها، رویکردهای نوین مدیریت و شایستگی‌های خاص طرح و توصیه شده است. شناسایی و مدیریت ریسک یکی از رویکردهای جدید است که برای تقویت و ارتقای اثربخشی سازمان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. به طور کلی، ریسک با مفهوم احتمال متحمل زیان و یا عدم اطمینان شناخته می‌شود که انواع مختلف و طبقه‌بندی‌های متنوع دارد.
همچنين تحولات عمده در محیط کسب‌وکار مثل جهانی شدن کسب‌وکار و سرعت بالای تغییرات در فناوری، باعث افزایش رقابت و دشواری مدیریت در سازمان‌ها گردیده است. در محیط کسب‌وکار امروز، مدیریت و کارکنان می‌بایست توانایی برخورد با روابط درونی و وابستگی‌های مبهم و بغرنج میان فناوری، داده‌ها، وظایف، فعالیت‌ها، فرایندها و افراد را دارا باشند. در چنین محیط‌های پیچیده‌ای سازمان‌ها نیازمند مدیرانی هستند که ‌این پیچیدگی‌های ذاتی را در زمان تصمیم‌گیری‌های مهم‌شان لحاظ و تفکیک کنند. مدیریت ریسک مؤثر که بر مبنای یک اصول مفهومی ‌معتبر قرار دارد، بخش مهمی ‌از این فرایند تصمیم‌گیری را تشکیل می‌دهد. در این کتاب‌ به توصیه‌های عملي در مديريت ريسک نوين به وسیله شناسایی عناصر اصلی ریسک و بررسی چگونگی تأثیر بالقوه این عناصر در موفقیت سازمان‌ها و چگونگی مقابله و مدیریت ریسک‌ها و مباحث ديگر در اين رابطه می‌پردازد.

مؤلف اين کتاب رومن لینداوئر  دانشیار اخلاق تجارت، مدیریت ریسک، مدیریت، مدیریت پروژه IT و گزارشگری مالی در کالج یونیکورن و دانشکده تجارت کمبریج و به طور مرتب برای مؤسسه حسابرسان داخلی سخنرانی می‌کنند.
خواندن این کتاب براي همه کسانيکه می‌خواهند با زباني ساده مديريت ريسک در کسب‌وکار را بدانند و همچنين دانشجويان در رشته‌های کارآفريني و کسب‌وکار توصيه می‌شود و امید است که با ترجمه¬ی این کتاب توانسته باشيم به خوانندگان علاقمند در حوزه مديريت ريسک کمک موثري کرده باشيم و به خاطر لغزش‌های احتمالي انتظار داريم که صاحبنظران نظرات خود را برايمان ارسال نماييد.

ايجاد يک متن غنی و فشرده درباره مدیریت تعدیل ریسک

متن حاضر با هدف خلاصه‌سازي کليه مباني اصول نوين مديريت ريسک و موضوعات مرتبط با آن تهیه شده است. من (مترجم) مايل هستم به جاي تصويري پيچيده از روش‌هاي مديريت ريسک از جمله قانون سابرانس - اوکسلي ، جزييات مهم فرآيند انطباق، نظريه تعالي عملياتي (OpEx)، مباني طراحي و اجراي کنترل داخلي، فرآيندها و فلوچارت‌ها را در اختيار خوانندگان و ساير مخاطبان و علاقمند این زمینه قرار دهم. بخش نهايي اين کتاب متمرکز بر مباني سيستم‌هاي کيفيت و تلاقي آنها با نظرية مديريت ريسک است.
اين کتاب بر اساس توصيه‌هاي عملي متعدد بهینه شده و بر اساس تجربي عملي اینجانب تهیه شده، و باور دارم که مطالعه آن به همه خوانندگان کمک خواهد کرد تا به درک بهتري از کاربرد عملي موضوعات ارائه شده دست يابند.
هدف بلندپروازانه من ايجاد يک متن غنی و در عین حال فشرده است که مي‌توان از آن براي راهنمايي دانشجويان و ساير خوانندگان ديگري استفاده کرد که به دانش مديريت تعديل ريسک علاقه‌مند هستند.
دنياي نوين کسب‌وکار نسبت به گذشته، به مراتب در تعامل با ريسک‌های آن و از نظر محتوایی اثربخش‌تر شده است زيرا ما از فناوري اطلاعات استفاده مي‌کنيم که مي‌تواند بسيار مفيد باشد. از سوي ديگر، تجهيزات فناوري اطلاعات خود يک منبع بالقوة ديگر ريسک است. در اين کتاب، مايل هستم تصويري کلي از مديريت ريسک و چارچوب حقوقي فعلي ارائه دهم که ما را قادر مي‌سازد ريسک‌هاي کسب‌وکار را کاهش دهيم. 

همه ريسک‌هاي مرتبط با فناوري اطلاعات مشخصاً ذکر شده‌اند زيرا من باور دارم که اين مهم نيازمند يک متخصص برجسته است تا مطالبي را در خصوص ريسک‌هاي فناوري اطلاعات بنويسد. اين متن اندکی نیز به برخي مثال‌هاي فناوري اطلاعات در مواردي مي‌پردازد که در آنها چنين مسايلي بیشتر به چشم می‌خورد.
عصر مدرن با خود حساسيت بالایی نسبت به رسوايي‌هاي مالي، جرائم يقه سفيدها و ساير موضوعات مرتبط با اخلاق کسب‌وکار را به همراه آورده است. از سال ۲۰۰۲، دنياي کسب‌وکار مجهز به ابزارها، روش‌ها و اصولي شده که مي‌تواند به درک چگونگي مقابله اثربخش با ريسکهای کسب‌وکار کمک کند که هرگز پيش از اين وجود نداشته است.
در فصول بعدي، من مايل هستم مهم‌ترين اطلاعاتي را ارائه دهم که مي‌تواند به همه خوانندگان کمک کند تا موضوع نسبتاً ناشناخته مديريت ريسک نوين را واکاوي کنند.

  • مشخصات کتاب
  • نویسنده: رومن لینداوئر
  • مترجم : دکتر فاطمه حميدي‌فر، دکتر فاطمه شهدکار، دکتر مهدی ابراهیمی
  • نوبت چاپ : نشر زرین اندیشمند
  • موضوع : کتاب توصيه‌هاي عملي مديريت ريسک نوين
  • شابک : 1-704644-622-978
  • جلد : -
  • ناشر : نشر زرین اندیشمند
  • تاریخ درج : ۰۸-۰۷-۱۳۹۹
  • دانلود کتاب
محبوب ترین کتاب ها
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
چاپ کتاب عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
چاپ کتاب وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
چاپ کتاب کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
چاپ کتاب پسران
کتاب پسران
پربازدیدترین کتاب
چاپ کتاب ردِ پای عشق در شعر زنان جهان ؛ از هزاره های قبل از میلاد تا امروز
کتاب ردِ پای عشق در شعر زنان جهان ؛ از هزاره های قبل از میلاد تا امروز