چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

میلان کوندرا برنده این دوره از جایزه فرانتس کافکا شد

جایزه فرانتس کافکا – اهدای جایزه کافکا به میلان کوندرا

میلان کوندرا، نویسنده فرانسوی چک تبار، موفق به دریافت جایزه فرانتس کافکا در سال 2020 شد.

جایزه فرانتس کافکا به میلان کوندرا رسید

انجمن فرانتس کافکا در پراگ، بنیانگذار جایزه فرانتس کافکا است و این جایزه ادبی را از سال 2001 تا به حال به نویسندگانی اهدا می کند که آثار ادبی هنری خلق کرده اند. علاوه بر این نویسنده منتخب باید کتابی که بیانگر کلام و اندیشه فرانتس کافکا، نویسنده مطرح اهل چک باشد را نیز منتشر کرده باشد. اکنون در سال 2020، میلان کوندرا موفق به دریافت این جایزه شده است.

میلان کوندرا در سال 1929 در چکسلواکی متولد شد که می توان از مهمترین آثار او به سبکی تحمل ناپذیر هستی اشاره کرد. او اکنون در سن 91 سالگی از مهمترین نویسندگان کلاسیک قرن بیستم به حساب می آید. کوندرا از سال 1975 به فرانسه مهاجرت کرده است و از دهه 30 میلادی آثار خود را به زبان فرانسوی نگارش کرده و به چاپ می رساند.

دولت چکسلواکی در سال 1979 تابعیت کوندرا را لغو کرده و آثار او را ممنوع اعلام کرد. کوندرا نیز پس از دو سال موفق به اخذ تابعیت از کشور فرانسه شد. اما دولت چکسلواکی پس از گذشت 40 سال تابعیت کوندرا را به او بازگرداند و دریافت این جایزه همچون بازگشتی نمادین برای کوندرا می باشد.

تاثیر آثار کوندرا بر فرهنگ چکوسلواکی

میلان کوندرا که بیستمین برنده جایزه فرانتس کافکا است، در سال های اخیر به ندرت در انظار عمومی ظاهر شده و اصلا حاضر به مصاحبه با مطبوعات و رسانه ها نشده است.

ولادیمیر زلزنی، رئیس بنیاد کافکا عنوان کرد که توانسته است در تاریخ 20 سپتامبر با برنده این جایزه صحبت کند. کوندرا به او گفته است که دریافت این جایزه افتخار مهمی برای او محسوب می شود، زیرا کافکا یکی از نویسندگان محبوب او می باشد.

زلزنی همچنین اظهار کرد که آثار کوندرا در فرهنگ چک بسیار موثر بوده و این آثار تا به امروز به بیش از 40 زبان زنده دنیا ترجمه شده اند.

جایزه فرانتس کافکا جایزه ای ده هزار دلاری به همراه یک مجسمه برنزی به عنوان نمادی از کافکا در شهر پراگ است که به همراه یک دیپلم افتخار به برنده اهدا می شود. این جایزه تا کنون به چندین نویسنده اهل چک و نویسندگان بین المللی اهدا شده است که می توان از میان آن ها به ایوان ورنیش، دنیلا هودروا، هاروکی موراکامی و مارگارت اتوود اشاره کرد.

محبوب ترین کتاب ها
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
چاپ کتاب عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
چاپ کتاب وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
چاپ کتاب کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
چاپ کتاب پسران
کتاب پسران
پربازدیدترین کتاب
چاپ کتاب ردِ پای عشق در شعر زنان جهان ؛ از هزاره های قبل از میلاد تا امروز
کتاب ردِ پای عشق در شعر زنان جهان ؛ از هزاره های قبل از میلاد تا امروز