چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

همه مردها یک جور زندگی نمی‌کنند

جایزه ادبی گُنکور

جایزه امسال گُنکور به نویسنده فرانسوی ژان پل دوبوا رسید. این جایزه به خاطر چاپ کتاب همه مردها یک جور زندگی نمی‌کنند به این نویسنده فرانسوی تعلق گرفت.

جایزه گنکور یا همان Prix Goncourt یکی از جوایز معتبر ادبی می باشد که هر ساله بنا به وصیت ادمون دو گنکور به افرادی که در زمینه نگارش و چاپ کتاب ادبی فعالیت دارند اهدا می شود.

این جایزه ادبی که از سال 1902 میلادی به برترین نویسندگانی که چاپ کتاب خود را در زمینه ادبی انجام داده اند اهدا می شود، امسال به یک نویسنده فرانسوی به خاطر چاپ کتاب همه مردها یک جور زندگی نمی‌کنند، اهدا شد.

ژان پل دوبوا خالق اثر همه مردها یک جور زندگی نمی‌کنند امسال توانست با پشت سر گذاشتن رقیبانی همچون اَملی نوتومب، ژان لوک کوتلمان و اولیویه رولن به این جایزه ادبی نایل اید. ژان پل دوبوا متولد 1950 در فرانسه می باشد که بسیاری در ایران او را با کتاب ماهی‌ها نگاهم می‌کنند می شناسند.

جایزه ادبی گنکور هر ساله به بهترین کتاب داستانی که در طول همان سال به چاپ رسیده باشد، اهدا می گردد، در اکثر مواقع این جایزه به یک نویسنده اهدا می‌شود و هر نویسنده در طول زندگی خود فقط یکبار می تواند مهمترین جایزه ادبی کشور فرانسه را دریافت نماید.

لازم به ذکر است که علاوه بر این جایزه ادبی جوایزی دیگر همچون، اولین رمان، جایزه گنکور دبیرستانی‌ها، جایزه گنکور داستان کوتاه، جایزه گنکور شعر، جایزه کنگور زندگی‌نامه‌نویسی و جوایز گنکور به انتخاب برخی کشورها مثل بلژیک، سوئیس، تونس، ایتالیا، رومانی و جایزه کنگور کشورهای خاورمیانه از جمله ایران نیز توسط اکادمی گنکور اهدا می شود(منبع).

اندیشمند

محبوب ترین کتاب ها
Sustainable development in Urban planning for future cities
Sustainable development in Urban planning for future cities
منابع انسانی دیجیتال
چاپ کتاب منابع انسانی دیجیتال
مواد و مصالح ساختمانی
مواد و مصالح ساختمانی
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
بررسی زیرساخت‌های صنعت مکانیزه استان مازندران و ارائه راهکار برای بهبود آن
زیر ساخت های صنعت مکانیزه
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
چاپ کتاب رشد کودک و نوجوان (بر اساس دیدگاه چند فرهنگی و چند رشته ای)
رشد کودک و نوجوان (بر اساس دیدگاه چند فرهنگی و چند رشته ای)
پربازدیدترین کتاب
چاپ کتاب روایت درمانی
روایت درمانی