چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

نوبل ادبیات سال 2018 و 2019 یکجا اهدا شد

نوبل ادبیات 2019

نوبل ادبیات سال 2019 به  پیتر هانتکه از کشور اتریش رسید. نوبل سال 2018 که به دلیل رسوایی های مالی اخلاقی همسر یکی از اعضا به تعویق افتاده بود به اولگا توکارچوک از لهستان رسید.

نوبل ادبیات که هرساله توسط اکادمی ادبیات سوئد به برترین های این رشته اهدا می شود، امسال به پیتر هانتکه اتریشی رسید که جنجال بسیاری را با خود همراه داشت. این نویسنده در سال دوهزار و شش میلادی در مراسم خاکسپاری اسلبودان میلوشویچ یکی از جنایتکار جنگی صربستان حضور داشت و حمایت وی از این جنایتکار سبب شد تا انتخاب او به عنوان برنده نوبل ادبیات 2019 با انتقادهای بسیاری رو به رو شود.

آکادمی نوبل دلیل انتخاب هانتکه را این گونه بیان کرد که او جزو تاثیرگذارترین نویسندگان معاثر جهان می باشد. با اینحال این انتخاب کماکان جنجال برانگیز شده است.

نوبل 2018 نیز با یکسال تاخیر انتخاب شد. سال گذشته میلادی به دلیل افشای فصاد مالی و اخلاقی در آکادمی نوبل سبب شده بود تا اهدای جایزه نوبل در بخش ادبیات به تاخیر بیوفتد که امسال طبق بررسی ها این جایزه به اولگا توکارچوک نویسنده لهستانی رسید.

انتخاب های امسال نوبل ادبیات همچنین به دلیل آنچه که اروپا محور بودن این بخش از جایزه نوبل نیز جنجال آفرین شد و با توجه به وعده ای که آکادمی نوبل مبنی بر حذف مرد محور و اروپایی محور بودن انتخاب های بخش نوبل ادبیات داده بود، امسال نیز شاهد انتخاب برندگان از کشور های اروپایی بودیم.

به نظر می رسد با توجه به روندی که آکادمی ادبیات نوبل مبنی بر انتخاب برندگان در نظر گرفته است سبب شود تا این جایزه معتبر تاثیر خود بر ادبیات جهان را از دست داده و اهمیت آن از بین برود.

اندیشمند

محبوب ترین کتاب ها
میزان برخورداری مدارس منطقه 6 تهران از یادگیری سازمانی
میزان برخورداری مدارس منطقه 6
بررسی زیرساخت‌های صنعت مکانیزه استان مازندران و ارائه راهکار برای بهبود آن
زیر ساخت های صنعت مکانیزه
تاثیرات مشاوره گروهی بر حل مسائل اجتماعی و بلوغ عاطفی بر اساس رویکرد لازاروس
تاثیرات مشاوره گروهی
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
پربازدیدترین کتاب
چاپ کتاب چگونه یک مقاله علمی مناسب بنویسیم.
How to write a Good scientific paper