چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

چاپ کتاب های درسی و کمک درسی

چاپ کتاب کمک درسی – چاپ کتاب

کتاب های کمک درسی در مقاطع مختلف تحصیلی از ابتدایی تا دانشگاه طرفداران زیادی دارند. این کتاب ها برای دانش آموزان و دانشجویان به عنوان کتاب های مکمل بوده و در تفهیم بهتر دروس به آن ها کمک می کنند. در این بخش به چاپ کتاب کمک درسی خواهیم پرداخت.

نگارش و چاپ کتاب کمک درسی

صنعت نشر این روزها از رونق بسیار کمی برخوردار است و بسیاری از ناشران و کتابفروشان مجبور به نغییر شغل خود پس از چندین سال شده اند. زیرا با افزایش قیمت کاغذ در سال های اخیر و نوسانات بازار اغلب خانواده ها کتاب را از سبد خرید خود حذف کرده و اقلام ضروری تر را جایگزین آن کرده اند.

کتاب ها در ژانرهای متفاوت و با اهداف مختلف به چاپ می رسند. یکی از انواع کتاب هایی که حتی با نوسانات بازار نیز متقاضیان خود را از دست نمی دهند، کتاب های درسی و کمک درسی می باشند. مخاطبین این کتاب ها دانشجویان و دانش آموزان هستند. این افراد در طول سال تحصیلی خود به نوعی مجبور به تهیه بسیاری از کتاب های درسی و کمک درسی بوده و باید در طول سال از آن ها استفاده کنند. از این رو چاپ کتاب کمک درسی بیشتر از سایر کتاب ها برای ناشران به صرفه است.

میزان استقبال از کتاب های آموزشی

کتاب های کمک درسی در تمام مقاطع تحصیلی مورد استفاده قرار می گیرند. بیشترین مورد استفاده این کتاب ها برای داوطلبان کنکور است. اگر تا به حال در یکی از آزمون هایی که در طول هر سال برگزار می شود شرکت کرده باشید، قطعا این کتاب ها مورد استفاده شما بوده اند.

مهمترین عامل برای یک کتاب کمک درسی و کمک آموزشی محتوای آن است. کتاب هایی که محتوای خوبی داشته باشند و شیوه آموزشی آن ها قابل فهم باشد، قطعا مورد توجه افراد بیشتری قرار می گیرند. البته در این دسته از کتاب ها نیز جلد و عنوان کتاب از اهمیت بالایی برخوردار هستند، اما محتوا در درجه اول مورد توجه قرار می گیرد. اگر کتاب های آموزشی شما دارای محتوای ارزشمندی نباشند، مخاطب به زودی به آن پی برده و کتاب شما با افت فروش مواجه خواهد شد.

اگر در حیطه ای تخصص دارای تخصص بوده و می خواهید یک کتاب آموزشی در آن حیطه به چاپ برسانید، بهتر است به محتوای کتاب خود توجه کنید. در صورتی که از تخصص لازم برخوردار نبوده و دارای اطلاعات کافی نیستید، به هیچ وجه اقدام به چاپ کتاب کمک درسی یا آموزشی نکنید. زیرا ارائه اطلاعات غلط در این نوع کتاب ها دانش شما را زیر سوال برده و برای شما مسئولیت سنگینی به همراه خواهد داشت. پس پیش از هر چیز اطلاعات لازم را برای نگارش کتاب خود جمع آوری کرده و با دانش کافی اقدام به چاپ کتاب کنید.

Description: اهدای 90 نسخه کتاب کمک درسی چاپ جدید به کتابخانه نه دی

انتخاب انتشارات مناسب برای چاپ کتاب

پس از نگارش کتاب آن را بارها مطالعه و بازبینی کرده و حتی از افراد متخصص کمک بخواهید. پس از ویرایش کتاب یک انتشارات معتبر و مناسب پیدا کرده و کتاب خود را به آن بسپارید. هر انتشاراتی که دارای پروانه نشر بوده و کتاب های خود را با کیفیت و قیمت مناسب به چاپ برساند، انتشارات مناسبی خواهد بود. همچنین در انتخاب انتشارات به این نکته دقت کنید که انتشاراتی که کتاب های آموزشی و کمک درسی منتشر می کند و در این حیطه شناخته شده است، برای چاپ کتاب کمک درسی شما مناسب تر می باشد.

پس از اینکه کتاب خود را به انتشارات تحویل دادید، باقی مراحل از اخذ مجوز تا چاپ کتاب بر عهده ناشر خواهد بود. اخد شماره شابک، فیپا یا همان شناسنامه کتاب، مجوز وزارت ارشاد و مجوز پخش کتاب یا اعلام وصول از مراحلی است که باید برای چاپ قانونی یک کتاب طی شود. کتاب های آموزشی که در دسته کتاب های علمی قرار می گیرند، در مدت زمان کمتری نسبت به سایر کتاب ها مجوز وزارت ارشاد دریافت خواهند کرد.

انتشارات زرین اندیشمند با سابقه چاپ کتاب در زمینه های مختلف آماده ارائه هرگونه خدمات چاپ به شما عزیزان است. جهت دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

محبوب ترین کتاب ها
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
چاپ کتاب عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
چاپ کتاب وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
چاپ کتاب کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
چاپ کتاب پسران
کتاب پسران
پربازدیدترین کتاب
چاپ کتاب ردِ پای عشق در شعر زنان جهان ؛ از هزاره های قبل از میلاد تا امروز
کتاب ردِ پای عشق در شعر زنان جهان ؛ از هزاره های قبل از میلاد تا امروز