چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

ایده برای نگارش کتاب های پرفروش

موضوع برای نوشتن کتاب – نگارش کتاب

حالا که تصمیم گرفته اید کتاب خود را نگارش کنید، در ابتدا باید به دنبال یک موضوع برای نوشتن کتاب باشید. ابتدایی ترین و شاید مهمترین قسمت از نگارش کتاب به انتخاب موضوع مناسب بازمی گردد. این مقاله را تا انتها دنبال کنید تا با بهترین ایده های برای نگارش یک کتاب آشنا شوید.

ایده اولیه برای نگارش کتاب

برای نگارش یک کتاب اصولا نیاز به یک ایده اولیه دارید. اما رسیدن به این ایده برای بسیاری از نویسندگان حتی نویسندگان با تجربه نیز کار دشواری می باشد. اگرچه به نظر می رسد موضوع برای نوشتن کتاب به تعداد بی شمار موجود است، اما بسیاری از نویسندگان برای رسیدن به یک ایده و موضوع مناسب ماه ها و شاید سال ها فکر کرده و آن را در ذهن خود تجزیه و تحلیل می کنند.

تا کنون ده ها هزار کتاب در زمینه های مختلف نگارش و روانه بازار شده است که هر کدام از آن ها دارای موضوع متفاوت بوده و برخی از آن ها نیز نقاط مشترکی با یکدیگر داشته اند. البته کتاب هایی وجود دارند که ایده آن ها کاملا کپی از نویسنده دیگر بوده است. اما مطمئنا این کتاب ها ماندگار نبوده و نسخه های بسیار ضعیفی می باشند که قطعا با شکست مواجه خواهند شد.

نحوه نگارش کتاب های پرفروش

آرزوی هر نویسنده ای است که کتاب او پر فروش شود و به وسیله آن در میان مردم شناخته شده و به محبوبیت دست پیدا کند. اما این کار به چه نحوی امکان پذیر است؟ یکی از مهمترین راه ها برای نگارش و چاپ کتاب های پرفروش، انتخاب موضوع مناسب است. اگر کتاب های پرفروش در سراسر دنیا را مورد بررسی قرار دهید، متوجه می شوید که هر یک از آن ها دارای موضوعی بکر بوده و فراخور با زمان خود بسیار مورد توجه قرار گرفته است. بسیاری از این کتاب ها پیشگامان ادبیات در عرصه های مختلف هستند. یعنی نویسندگان این کتاب ها توانسته اند در آن زمان تغییری رد سبک و سیاق داستان نویسی و ادبیات ایجاد کنند. از این رو نوآوری و توجه به موضوعات روز از مهمترین مسائل در پیدایش یک موضوع مناسب است.

مسائل زیادی در پیرامون ما اتفاق می افتد. این روزها با استفاده از اینترنت و شبکه های مجازی، افراد به سرعت از مسائل پیرامون خود مطلع می شود. شما به عنوان یک نویسنده می توانید از این اتفاقات ایده گرفته و از آن به عنوان موضوع برای نوشتن کتاب خود استفاده کنید. اما توجه داشته باشید که هنگام انتخاب موضوع بر روی اعتقادات مردم دست نگذاشته و با احساسات آن ها بازی نکنید. اگرچه در این صورت نیز کتاب شما پرفروش خواهد شد، اما به احتمال زیاد میزان محبوبیت شما را زیر سوال خواهد برد.

تاثیر قلم نویسنده در جذب مخاطب

یکی دیگر از راه ها برای ایده گرفتن زندگی شخصی شما و یا اطرافیان شما است. می توانید آن را بدون تغییر یادداشت کرده و یا برای بیشتر شدن جذابیت داستان بخشی هایی را به داستان اضافه و یا از آن کم کنید. تجربه نشان داده است که خواندن سرگذشت افراد واقعی جذابیت زیادی برای خوانندگان دارد.

Description: Writing a Book Dedication | Publishing Blog in India

برخی موارد نیز ممکن است موضوع یا موضوعاتی را در ذهن داشته باشید، اما نتوانید آن ها را به روی کاغذ آورید. بهترین راه این است که نه تمام افکار خود، بلکه طرح کلی داستان خود را روی کاغذ آورید. ممکن است این طرح کلی بسیار خام و کوتاه باشد اما شما می توانید به تدریج به آن پر و بال داده و آن را تکمیل کنید. اما ننوشتن ایده ها بر روی کاغذ و نگه داشتن آن ها در ذهن هیچ کمکی به شما نخواهد کرد.

قلم نویسنده در کنار انتخاب موضوع مناسب در جذب مخاطب بسیار موثر می باشد. در برخی مواقع ممکن است با کتابی مواجه شوید که موضوع چندان نابی ندارد و به یکی از مسائل روزمره پرداخته است. اما قلم نویسنده به قدری جذاب است که نمی توانید از کتاب دست بکشید. سعی کنید به دور از تقلید از دیگران و به زبان خود با مخاطب صحبت کنید. هر آنچه از دل برآید بر دل می نشیند.

انتشارات زرین اندیشمند شما را در تمام مراحل نگارش و چاپ کتاب یاری خواهید کرد. کافی است با ما در تماس باشید تا بتوانید از تمامی خدمات این انتشارات بهره مند شوید. کیفیت اولویت ماست.

محبوب ترین کتاب ها
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
چاپ کتاب عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
چاپ کتاب وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
چاپ کتاب کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
چاپ کتاب پسران
کتاب پسران
پربازدیدترین کتاب
چاپ کتاب ردِ پای عشق در شعر زنان جهان ؛ از هزاره های قبل از میلاد تا امروز
کتاب ردِ پای عشق در شعر زنان جهان ؛ از هزاره های قبل از میلاد تا امروز