چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

رعایت نکات لازم برای نگارش یک کتاب پر فروش

چگونه یک کتاب پر فروش بنویسیم – راهنمای نگارش کتاب

اگر به عنوان یک نویسنده و یا شخصی که به نوشتن علاقه مند است، می خواهید آثار خوب ئ پر فروشی از خود به جای بگذارید، این مقاله را تا انتها دنبال کنید. در این بخش به یکی از اساسی ترین سوالات نویسندگان خواهیم پرداخت. چگونه یک کتاب پر فروش بنویسیم؟

موضوع مناسب انتخاب کنید

نگارش کتاب در هر زمینه ای طرفداران مخصوص به خود را دارد. برای مثال نمی توان به طور قطعی گفت که برای مثال کتاب های ژانر وحشت پر فروش تر از کتاب های فلسفی هستند. ممکن است کتاب ها با توجه به داستانی که دارند و پیامی که منتقل می کنند، در زمان های مختلف مورد استقبال قرار گیرند. اما سوال اینجاست که چگونه یک کتاب پر فروش بنویسیم؟ چه نکاتی باعث پر فروش شدن یک کتاب می شوند؟ آیا کتاب های پر فروش از یک فرمول ثابت پیروی می کنند؟

موضوع کتاب از اهمیت بالایی برخوردار است. کتاب های آموزشی همیشه از آن دسته کتاب هایی هستند که به فروش مطلوبی دست پیدا می کنند. اگر قصد دارید حرفه ای را به دیگران آموزش دهید، نگارش کتاب یکی از بهترین راه ها است. برای مثال اگر در کار با یک نرم افزار دانش و مهارت بالایی دارید، می توانید اطلاعات خود را در قالب کتاب در اختیار علاقه مندان قرار دهید. هرچه این نرم افزار عمومی تر باشد و افراد بیشتری به صورت روزمره از آن استفاده کنند، شانس فروش کتاب شما بالاتر خواهد رفت. البته که نرم افزارهای تخصصی رشته هایی همچون معماری، عمران، مکانیک، حسابداری و غیره نیز طرفداران مخصوص به خود را دارند.

اما مهمترین اصل در نگارش یک کتاب آموزشی چیست؟ این آموزش باید جامع، کامل و قابل فهم باشد. بهتر است تا حد امکان در آموزش نرم افزار از تصاویر بهره مند شوید. برای مثال کتاب های زیادی در رابطه با آموزش نرم افزار قدرتمند اتوکد در بازار وجود دارند، اما آن کتابی که بهترین آموزش را ارائه داده باشد مورد استقبال قرار گرفته و پر فروش از سایر کتاب ها خواهد شد.

به محتوای کتاب توجه کنید

از مطالب بالا نتیجه می گیریم که علاوه بر اهمیت موضوع انتخابی، نحوه نگارش کتاب نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. کتاب شما در هر موضوع و ژانری باید به گونه ی باشد که مخاطب بتواند با آن ارتباط برقرار کند. حتی اگر یک کتاب آموزشی یا دانشگاهی می نویسید، طوری آن را نگارش کنید که مخاطب از سر اجبار به خواندن تن ندهد و با میل و رغبت آن را مطالعه کند.

رمان ها و کتاب های داستان از پرفروش ترین کتاب ها هستند که در هر زمان مخاطبین خود را حفظ کرده اند. از مهمترین موارد اثرگذار در فروش این نوع کتاب ها می توان به طراحی جلد مناسب، عنوان، صفحه آرایی و محتوای جذاب اشاره کرد. اگرچه ناشر کتاب نیز تاثیر زیادی در میزان فروش کتاب دارد. اما اغلب ناشران مشهور از چاپ کتاب نویسندگان کتاب اولی استقبال خوبی نکرده و اعتبار خود را به خطر نمی اندازند. اگر کتاب شما دارای محتوای خوبی باشد و سایر موارد در آن رعایت شده باشد، قطعا به فروش خوبی دست پیدا خواهد کرد.

توجه به این نکات به پر فروش شدن کتاب شما کمک خواهد کرد. البته این یک فرمول ثابت نیست و بستگی به جو حاکم در جامعه و سلیقه های مختلف دارد.

Description: آشنایی با شبکه‌های اجتماعی اینترنتی - همشهری آنلاین

از تبلیغات غافل نشوید

امروزه با رواج شبکه های اجتماعی و استفاده گسترده مردم از آن ها، تبلیغات تاثیر بسیار چشم گیری در میزان فروش کتاب دارد. برای مثال شما به عنوان یک نویسنده می توانید کتاب خود را در صفحه شخصی خود تبلیغ کرده و از دوستان خود نیز بخواهید که این کار را برای شما انجام دهند. همچنین بسیاری از صفحات در ازای مبلغی مشخص کار شما را تبلیغ خواهند کرد. از این رو افراد بیشتری با کتاب شما آشنا شده و میزان فروش آن افزایش خواهد یافت. البته این شبکه های اجتماعی برخی موارد تاثیر منفی نیز دارند. برای مثال برخی کتاب ها که به عنوان کتاب های زرد شناخته می شوند و محتوای ارزشمندی ندارند، در این شبکه ها معروف شده و نویسنده آن ها به سود زیادی دست پیدا می کند. اما طبیعتا فروش این کتاب ها گذری بوده و در تاریخ ماندگار نخواهند شد. پس هیچ وقت تبلیغات را دست کم نگیرید. این روزها با حجم کتاب های چاپ شده در زمینه های مختلف، مکن است برخی کتاب های خوب که نویسندگان آن ها به درستی از تبلیغات استفاده نمی کنند، مهجور واقع شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و چاپ کتاب های خود در اندازه و تیراژ دلخواه با انتشارات زرین اندیشمند در تماس باشید. کیفیت بالا اولویت ماست.

محبوب ترین کتاب ها
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
چاپ کتاب عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
چاپ کتاب وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
چاپ کتاب کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
چاپ کتاب پسران
کتاب پسران
پربازدیدترین کتاب
چاپ کتاب ردِ پای عشق در شعر زنان جهان ؛ از هزاره های قبل از میلاد تا امروز
کتاب ردِ پای عشق در شعر زنان جهان ؛ از هزاره های قبل از میلاد تا امروز