چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

معرفی کتاب کشتن مرغ مقلد

کشتن مرغ مقلد

کتاب کشتن مرغ مقلد یا کشتن مرغ مینا در سال 1960 توسط هارپر لی، نویسنده آمریکایی نوشته شده است. این کتاب در سال 1961 برنده جایزه پولیتزر شد و تا کنون میلیون ها نسخه از این کتاب به فروش رفته است و به چهل زبان زنده ترجمه شده است.

داستان از زبان دختری به نام اسکات فینچ روایت می شود. پدر اسکات وکالت یک سیاه پوست که به جرم تجاوز زندانی شده است را بر عهده گرفته است. البته در فصل های ابتدایی کتاب، اسکات با لحنی کودکانه به توصیف خانواده و زندگی خود می پردازد. توصیفاتی بسیار ریز و جزئی که اصلا باعث کسالت خواننده نمی شود. نقطه اوج کتاب را می توان جلسات دادگاه دانست. اسکات تمام رفتارها و حرکات و احساسات را با جزئیات کامل وصف کرده است.

مردم شهر در این رمان افراد خود پسند و نژادپرستی هستند و پدر اسکات که یک وکیل متمدن و انسان دوست است تلاش می کند تا در برابر این بی عدالتی ها قد علم کند و از انسانیت دفاع کند.

تم اصلی این رمان معصومیت است که در برابر بی عدالتی و نژادپرستی از بین می رود. عنوان کتاب نیز برگرفته از قسمتی از کتاب است که پدر اسکات برای فرزندانش تفنگ بادی می خرد و از آن ها می خواهد که مواظب باشند تا به مرغ مینا شلیک نکنند، چون کشتن مرغ مینا گناه است.

این کتاب درونمایه طنز دارد اما به عقیده محققان نویسنده آن به خوبی توانسته است که مسائل مربوط به اختلافات طبقاتی، کشتار بی گناهان، نقش های جنسیتی و بی عدالتی در جنوب آمریکا را به خوبی به خواننده انتقال دهد.

در سال 1962 فیلمی با همین نام ساخته شد و در همان دوران موفقیت زیادی کسب کرد و همچنان از فیلم های محبوب به شمار می آید.

محبوب ترین کتاب ها
میزان برخورداری مدارس منطقه 6 تهران از یادگیری سازمانی
میزان برخورداری مدارس منطقه 6
بررسی زیرساخت‌های صنعت مکانیزه استان مازندران و ارائه راهکار برای بهبود آن
زیر ساخت های صنعت مکانیزه
تاثیرات مشاوره گروهی بر حل مسائل اجتماعی و بلوغ عاطفی بر اساس رویکرد لازاروس
تاثیرات مشاوره گروهی
آخرین اخبار
پربازدیدترین کتاب
چاپ کتاب چگونه یک مقاله علمی مناسب بنویسیم.
How to write a Good scientific paper