چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

معرفی کتاب مدار صفر درجه

مدار صفر درجه

مدار صفر درجه اثر احمد محمود، نویسنده سرشناس ایرانی است که در سال 1372 منتشر شد. این رمان سه جلد دارد و داستان آن از سال 1332 آغاز می شو و تا سال های ابتدایی انقلاب ادامه دارد.

این رمان در مورد پسری اهوازی به نام باران می باشد و می توان آن را در زمره رمان های رشد و کمال قرار داد. در این گونه رمان ها معمولا به شکل گیری شخصیت اصلی داستان از کودکی تا بلوغ فکری پرداخته می شود. تولد و رشد جسمی و فکری باران در سال های 32 تا انقلاب اسلامی و همچنین مبارزات سیاسی او و حوادث و شخصیت های دیگر این رمان سه جلدی را تشکیل داده اند. اکثر شخصیت ها در عین واقعی بودن نمادین هستند. البته به گفته یکی از منتقدان شخصیت ها به قدری زیاد هستند که نویسنده نتوانسته است به خوبی به تمام آن ها بپردازد و بود و نبود برخی از آن ها در روند داستان تاثیری ندارد.

کتاب با یک حادثه در دریا شروع می شود و یک حالت انتظار در خواننده برمی انگیزد و با بسط دادن ماجرا داستان شروع می شود و همین به جذب خواننده کمک می کند.

این کتاب به شیوه سوم شخص (دانای کل) روایت شده است و مانند یک ناظر بی طرف تمام وقایع را مو به مو توصیف کرده است. به علت این که داستان در اهواز روایت می شود از زبان عامیانه و محلی در آن استفاده شده است.

مدار صفر درجه که از برجسته ترین کارهای احمد محمود است، به خوبی توانسته است در سه جلد به توصیف جامعه متزلزل و رو به افول آن زمان بپردازد و حکومتی خودکامه و مردمی که تحت تاثیر و فشار این جو دغل کار شده اند را روایت کند.

محبوب ترین کتاب ها
Sustainable development in Urban planning for future cities
Sustainable development in Urban planning for future cities
منابع انسانی دیجیتال
چاپ کتاب منابع انسانی دیجیتال
مواد و مصالح ساختمانی
مواد و مصالح ساختمانی
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
بررسی زیرساخت‌های صنعت مکانیزه استان مازندران و ارائه راهکار برای بهبود آن
زیر ساخت های صنعت مکانیزه
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
چاپ کتاب رشد کودک و نوجوان (بر اساس دیدگاه چند فرهنگی و چند رشته ای)
رشد کودک و نوجوان (بر اساس دیدگاه چند فرهنگی و چند رشته ای)
پربازدیدترین کتاب
چاپ کتاب روایت درمانی
روایت درمانی